Pioneer DVR-A07 - 2 razy 8

Pioneer dołączył do grona firm oferujących szybkie nagrywarki DVD, przedstawiając w ostatnich dniach dwuformatowy model wewnętrzny o symbolu DVR-A07. Urządzenie trafi do sprzedaży na początku 2004 roku.

Nagrywarka DVR-A07 jest o tyle ciekawą propozycją, iż jako pierwsza na rynku oferuje zapis z prędkością 8x zarówno dla płyt formatu DVD-R, jak i DVD+R. Nagrywanie nośników wielokrotnego użytku w formatach DVD-RW oraz DVD+RW odbywa się w obu przypadkach z prędkością 4x. Prędkość zapisu płyt CD-R oraz CD-RW oferowana przez model DVR-A07 wynosi 24x.

Inżynierowie Pioneera zadbali również o wyposażenie urządzenia w najnowsze zdobycze technologiczne poprawiające jakość zapisu oraz odczytu:

- Liquid Crystal Control System: umożliwia bardziej precyzyjne nagrywanie na nierównej powierzchni nośnika;

- Smart Laser Driver: bardziej precyzyjne naprowadzanie i sterowanie mocą lasera;

- Precision Recording Technology: automatyczne dostosowanie techniki zapisu do charakterystyki danego nośnika. Po raz pierwszy zastosowana w modelu DVR-A06 pozwala osiągnąć optymalną wydajność i pomaga zminimalizować efekt deterioracji wielokrotnie nagrywanych płyt DVD-RW;

- Defect Management System: dba o zapewnienie kompatybilności z napędami DVD-ROM, odtwarzaczami DVD oraz nagrywarkami;

- Ultra Dynamic Resonance Absorber: system stabilizujący pracę mechanizmu podczas nagrywania oraz odtwarzania z dużą prędkością. Redukuje on wibracje, które mogą mieć wpływ na wydajność oraz jakość.

W komplecie wraz z nagrywarką DVR-A07 znajdziemy oprogramowanie do authoringu oraz edycji wideo, do tworzenia pokazdu slajdów oraz nagrywania. Ostateczna cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji: http://www.pioneerelectronics.com


Zobacz również