Pioneer DVR-XD08 - smukła zewnętrzna nagrywarka DVD

Pioneer przedstawił nawą zewnętrzną nagrywarkę DVD - model o oznaczeniu DVR-XD08. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB i wyposażone zostało w obudowę cechującą się niewielką grubością.

Pioneer DVR-XD08 mierzy 150,3 x 18,9 x 161 mm, waży 360 gramów i może pracować wyłącznie w pozycji horyzontalnej. Komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 (jest również z niego zasilane), pozwala na zapis płyt DVD i CD oraz wyposażone zostało w 2-megabajtową pamięć podręczną. Warto też wspomnieć o funkcjach PowerRead (pozwala na automatyczne ominięcie uszkodzonych i nieczytelnych sektorów z odczytywanej płyty i dokończenie odtwarzanego filmu) i PURE READ (eliminuje trzaski i deformacje powstające podczas próby zgrania ścieżek audio z porysowanych płyt) oraz technologii True Theater pozwalającej na upscaling materiału DVD do formatu Full HD.

Pioneer DVR-XD08

Pioneer DVR-XD08

Specyfikacja modelu LDR-PMD8U2 przedstawia się następująco:

Maksymalne prędkości zapisu:

DVD+R (SL) - 8x

DVD-R (SL) - 8x

DVD+R (DL) - 4x/6x

DVD-R (DL) - 6x

DVD+RW - 8x

DVD-RW - 6x

DVD-RAM - 5x

CD-R - 24x

CD-RW - 24x

Maksymalne prędkości odczytu:

DVD-ROM - 8x

CD-ROM - 24x

Urządzenie pojawi się na rynku japońskim w maju w cenie 15 000 jenów (ok. 517 zł). Wraz z nim znajdziemy w pudełku oprogramowanie Cyberlink PowerProducer v5, PowerDirector v7, PowerDVD v7, Power2Go v6, InstantBurn v5 Medi @ Show v4 i PowerBackup v2.