Pioneer: cztery nowe odtwarzacze Blu-ray

Firma Pioneer wprowadza na europejski rynek cztery nowe stacjonarne odtwarzacze Blu-ray. Najciekawszy z nich - model o oznaczeniu BDP-LX91 - zgodny jest ze specyfikacją Blu-ray Disc (BD) w wersji Profile 2.0.

Nowe stacjonarne odtwarzacze Blu-ray - należące do serii LX modele BDP-LX91 (BD-Live / Profile 2.0), BDP-LX08 (BonusView / Profile 1.1) i BDP-LX71 (BonusView / Profile 1.1) oraz model BDP-51FD (BonusView / Profile 1.1) - pozwalają na skorzystanie z trybu 1080p24 (umożliwia oglądanie filmów z prędkością 24 klatek na sekundę, czyli z taką, z jaką miały one być odtwarzane na dużym ekranie). Odtwarzacze obsługują standard HDMI 12-Bit Deep Colour oraz dźwięk DTS HD Master Audio i Dolby TrueHD. Dysponują wysokiej jakości przetwornikami DAC firmy Wolfson oraz funkcją KURO LINK (dzięki niej po podłączeniu odtwarzacza do telewizora z linii KURO mamy możliwość ich obsługi za pomocą jednego pilota).

Pioneer: cztery nowe odtwarzacze Blu-ray

Pioneer BDP-LX71

Model BDP-LX71 trafi do sprzedaży we wrześniu, modele BDP-51FD i BDP-LX08 pojawią się w sprzedaży miesiąc później, natomiast model BDP-LX91 powinien trafić na półki sklepowe zimą.

Więcej informacji na temat nowych urządzeń można znaleźć na witrynie producenta.