Pioneer dla zamożnych

Koncern zaprezentował podczas konferencji NAB stacjonarną nagrywarkę DVD, wyposażoną w twardy dysk o pojemności 120 GB oraz oferującą możliwość podłączenia drugiego napędu, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie materiału wideo na dwie płyty DVD-R/RW jednocześnie.

Pioneer PRV-LX1

Pioneer PRV-LX1

Urządzenie oznaczono symbolem PRV-LX1. Zdaniem producenta pozwala ono na zapisywanie w czasie rzeczywistym materiału wideo na płytach DVD-R/RW lub dysku twardym oraz dokonywanie kompresji i authoringu – wszystko to z zachowaniem prostoty obsługi porównywalnej ze zwykłym magnetowidem.

Pioneer PRV-LX1 jako pierwsze tego typu urządzenie na rynku zostało wyposażone w system operacyjny oparty na Linuksie, dzięki czemu możliwe jest tworzenie własnych menu i dzielenie filmów nagrywanych na DVD na części (chapters).

Nagrywarkę wyposażono w komplet złączy audio i wideo (m.in. wejścia i wyjścia kompozytowe, komponentowe, S-Video i VGA) oraz w złącza FireWire, USB 2.0 i sieciowe - Ethernet.

Za profesjonalne możliwości oferowane przez Pioneera PRV-LX1 trzeba niestety zapłacić równie profesjonalną cenę – urządzenie będzie kosztować ok. 4000 USD (w wersji z jednym napędem DVD-R/RW). Dodatkowy napęd będzie można dokupić za ok. 500 USD.

Nagrywarka trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku.


Zobacz również