Pioneer pierwszy

Pioneer będzie prawdopodobnie pierwszym producentem odtwarzacza, obsługującego format DVD Audio, po tym jak koncern Matsushita przesunął o 6 miesięcy premierę urządzeń sygnowanych logiem Panasonica i Technicsa.

Pioneer będzie prawdopodobnie pierwszym producentem odtwarzacza, obsługującego format DVD Audio, po tym jak koncern Matsushita przesunął o 6 miesięcy premierę urządzeń sygnowanych logiem Panasonica i Technicsa. Pioneer zdecydował się pokazać własny odtwarzacz DVD Audio i Video, bazujący na dotychczasowym systemie szyfrowania danych CSS (Content Scrambling System), który będzie modernizowany jak tylko zostanie opracowany następca CSS. Klienci w Japonii, którym Pioneer zaoferuje odtwarzacz jako pierwszym, będą mieli prawo do bezpłatnego upgrade’u.

Odtwarzacz Pioneera będzie sprzedawany w 2 wersjach przeznaczonych raczej na rynek hi-endowy. Będą to DV-S10A za ok. 1950 USD i ponad dwukrotnie droższy DV-AX10, w którym można będzie także odtwarzać dyski w formacie SuperAudio CD. Produkcja miesięczna obu modeli zapowiedziana została na ok. 2,5 tys. sztuk.


Zobacz również