Pioneer z supernowościami HD na CES

Japoński Pioneer przygotował prawdziwe hity, które po raz pierwszy można zobaczyć na odbywających się w Las Vegas targach CES 2006. Jest to pierwsza firmowa plazma o pełnej rozdzielczości 1080p (czyli 1920x1080 pikseli) oraz odtwarzacz dysków Blu-ray Co istotne wszystkie nowości już wkrótce trafią do sprzedaży.

Pierwszą z nowości jest 50-calowy telewizor plazmowy Elite PureVision PRO-FHD1 wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli (1080p). Urządzenie zawiera wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne Pioneera - m.in. głęboką strukturę komórek panelu plazmowego (Deep Encased Cell Structure), konwerter rozdzielczości do 1080p, nowy procesor wideo PureDrive II oraz pierwszy warstwowy filtr kolorów redukujący odbicia światła i poprawiający reprodukcję barw. Dodatkowo możliwa jest profesjonalna kalibracją parametrów ekranu z korekcją współczynnika gamma - 8 stopni - włącznie.

Cena telewizora, który w sprzedaży znajdzie się od czerwca to 10 tys USD.

Nie mniej ciekawie zapowiada się odtwarzacz Blu-ray Pioneera - BDP-HD1. Urządzenie jest przygotowane do wyświetlania obrazów o rozdzielczości do 1920x1080p, może też wyświetlać filmy HD, zdjęcia oraz pliki muzyczne pobierane z sieci komputerowej (Internetu lub komputera z systemem operacyjnym Windows XP).

Ciekawostką jest obsługa nowych formatów dźwięku. Pioneer wbudował w urządzenie dekodery DTS-HD. Oczywiście nie zabrakło dekoderów Dolby Digital, MP3, LPCM (DVD-Audio) oraz WMA.

Odtwarzane nośniki i rodzaje plików:

Blu-ray Disc BD-RE, BD-R, BD-ROM, DVD-R, DVD-RW, +R, +RW, WMV, DTS-HD, Dolby Digital, WMA, MP3, LPCM, JPEG.

Urządzenie podobnie jak opisywana plazma trafi do sklepów w czerwcu. Jego cena to 1800 USD.