Pioneer - zapis dwuwarstwowy w stacjonarnej nagrywarce DVD

Firma Pioneer zaprezentowała dwie nowe stacjonarne nagrywarki DVD - modele DVR-530H i DVR-555H - wyposażone we wbudowane twarde dyski oraz możliwość zapisywania danych na nośnikach dwuwarstwowych. Pozwoli to na zapisaniu na jednym, dwuwarstowywm krążku DVD do 24 godzin materiału wideo.

Urządzenie w sprzedaży mają pojawić się w maju i czerwcu (ich cen na razie nie podano). Model DVR-530H wyposażony został w twardy dysk o pojemności 200 GB, zaś DVR-555H - o pojemności 250 GB. Pozwoli to na zapisanie, odpowiednio, do 569 lub 711 godzin nagrania.

Nagrywarki wyposażone zostały w system Quick Disc Navigator (ułatwiający wyszukiwanie opcji w menu) oraz rozbudowany elektroniczny przewodnik po programach (EPG). Kopiowanie danych z dysku na płytę DVD odbywa się z prędkością 100x - oznacza to, że kopiowanie godzinnego programu trwa ok. 40 sekund.

Nowe produkty Pioneera mają porty USB - dzięki temu można do nich podłączyć cyfrowy aparat fotograficzny lub cyfrową kamerę i skopiować na dysk nagrywarki dane zapisane w pamięci aparatu czy kamery. Do nagrywarek można też podłączyć klawiaturę - ułatwi to opisanie przechowywanych na dysku multimediów.


Zobacz również