Pioneer zapowiada nowe nagrywarki DVD

Firma Pioneer zamierza w marcu wprowadzić do sprzedaży nowe nagrywarki DVD - modele DVR-111 i DVR-111D. Urządzenia będą udoskonalonymi następcami napędów z serii DVR-110 - od swoich poprzedników mają być cichsze i szybsze.

Wyciszenie napędów możliwe było dzięki zaprojektowaniu nowego mechanizmu, który lepiej niż do tej pory redukuje wibracje powstające podczas wirowania płyty. Prędkości zapisu płyt w większości przypadków pozostaną bez zmian - nośniki DVD+R i DVD-R zapisywane będą z prędkością 16x, płyty wielokrotnego zapisu - DVD+RW i DVD-RW - z prędkością 8x i 6x, zaś krążki dwuwarstwowe (DVD+R DL i DVD-R DL) - z maksymalną prędkością 8x. Przyspieszeniu ulegnie w nowych modelach zapis nośników DVD-RAM - do 5x (w modelach z serii DVR-110 płyty takie nagrywane były z prędkością 2x).

Nowe nagrywarki Pioneera mają pojawić się w europejskich sklepach w połowie marca - urządzenia dostępne będą w kilku wersjach kolorystycznych (beżowej, czarnej i srebrnej). Ich cen na razie nie podano - wiadomo jednak, że Pioneer zamierza sprzedawać je głównie w wersji OEM (czyli same napędy, bez pakietu dodatkowego oprogramowania).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: