Pioneer zapowiada telewizory LCD

Przedstawiciele koncernu Pioneer, znanego m.in. z produkcji wysokiej jakości telewizorów plazmowych, zapowiedzieli, że w ofercie firmy pojawią się wkrótce nowe telewizory LCD. Będą w nich montowane panele ciekłokrystaliczne produkowane przez Sharpa.

"Mamy nadzieję, że pierwszy model - wyposażony w 40-calowy wyświetlacz LCD - pojawi się na rynku jeszcze w roku fiskalnym 2008 r. [tzn. do marca 2009 r. - red.]. Zamierzamy wykorzystać w nim komponenty dostarczone przez naszego partnera - firmę Sharp. Dokładnych planów produkcyjnych jeszcze nie przygotowaliśmy - mogę jednak zdradzić, że później w naszej ofercie powinien pojawić się również model wyposażony w ekran o przekątnej 46" - oświadczył Tamihiko Sudo, szef Pioneera, podczas spotkania z inwestorami.

Warto wspomnieć, że Pioneer nie oferował do tej pory telewizorów LCD (wyjątkiem były trzy zaprezentowane niedawno modele Full HD z serii Kuro) - firma skupiała się na rozwijaniu wyświetlaczy plazmowych (jej produkty z linii Kuro uznawane są za jedne z najlepszych telewizorów tego typu na rynku). Kilka dni temu firma poinformowała jednak, że zamierza zakończyć produkcję własnych paneli plazmowych (zamiast nich Pioneer będzie korzystał z wyświetlaczy wytwarzanych przez Panasonika - pisaliśmy o tym tutaj).

Teraz przedstawiciele koncernu udostępnili trochę więcej na informacji na ten temat - wiadomo już, że japońska firma chce rozwijać swoją ofertę telewizorów LCD i wkrótce należy spodziewać się zaprezentowania co najmniej 1 nowego modelu. Tamihiko Sudo twierdzi, że również te urządzenia będą zdecydowanie wyróżniały się jakością - ma to być zasługa zastosowania w nich nowatorskich procesorów obrazu.