Pióro ze słuchawkami

Sony wprowadza na rynek "magiczne pióro"- przenośny, miniaturowy odtwarzacz, który pozwala na nieprzerwane odtwarzanie 2 godzin muzyki w standardzie MP3.

Firma Sony wyprodukowała nowe urządzenie - VAIO Music Clip. Jest to przenośny , umożliwiający zapisanie do 2 godzin muzyki na 64 MB wbudowanej pamięci Flash-RAM. Urządzenie - w kształcie grubego pióra - ma podświetlany ekran LCD, złącze USB i jest zasilane za pomocą zwykłej baterii typu "paluszek".

Do współpracy z VAIO producent zaleca komputer wyposażony w procesor Pentium 233, 64 MB RAM, 20 MB miejsca na dysku, system Windows 98 i port USB. Po podłączeniu urządzenia do komputera, użytkownicy mogą "załadować" do niego pliki MP3 lub ATRACT3 (standard kompresji używany w MiniDiscach). VAIO posiada wbudowany equalizer z trzema fabrycznie zaprogramowanymi ustawieniami dźwięku (rock, pop, jazz) oraz umożliwia użytkownikom tworzenie tzw. play list.

Urządzenie jest zgodne ze specyfikacją SDMI, która ma zapobiegać nielegalnemu kopiowaniu nagrań muzycznych. Sony podaje, iż produkt ten w szerokiej dystrybucji znajdzie się w I kwartale przyszłego roku, a jego cenę wstępnie ustalono na około 300 USD.

Więcej informacji: www.sony.com