Piotrków: złodziej biurowych laptopów zatrzymany

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali mężczyznę trudniącego się kradzieżami z prywatnych firm notebooków nieopatrznie pozostawionych bez opieki. Złodziejowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza kradzież miała miejsce na początku lipca ubiegłego roku, natomiast kolejne w miesięcznych odstępach. Mężczyzna "zajmował" się różnymi prywatnymi firmami. Scenariusz był za każdym razem taki sam - złodziej wyczekiwał okazji, gdy nieopatrzny pracownik wychodził na chwilę z pokoju nie zamykając drzwi. W tym czasie wchodził do pomieszczenia i wynosił pozostawiony tam bez opieki komputer przenośny (o wartości od 2500 do 4000 zł). Następnie sprzedawał go na targowiskach po bardzo atrakcyjnej cenie wynoszącej 500 zł.

18-latka udało się ująć, gdyż podczas ostatniej, przeprowadzonej w listopadzie akcji, jego podejrzane zachowanie zostało uchwycone przez kamerę prowadzącą monitoring. Wkrótce został on zatrzymany, natomiast zrabowany wówczas sprzęt odzyskano.

Piotrkowianin podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży 5 notebooków. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Komenda Główna Policji ostrzega przed takimi sytuacjami. W informacji prasowej możemy przeczytać:

"Ponownie apelujemy do pracowników biur, urzędów, przychodni lekarskich czy sprzedawców w sklepach o większą ostrożność. Wartościowe, drobniejsze przedmioty, które są własnością prywatną lub firmy, chowajmy w szafkach lub biurkach mających zabezpieczenia. Najlepiej jednak, gdy po każdorazowym, nawet chwilowym wyjściu z pokoju będziemy zamykać drzwi na klucz".