Piper Jaffray: nadchodzą nowe MacBooki i iPody

Gene Munster, jeden z analityków Piper Jaffray, przewiduje, że Apple we wrześniu zaprezentuje nowe modele iPodów i MacBooków. Twierdzi też, że w tym roku nie doczekamy się premiery MacBooka touch czy iPhone'a nano.

Gene Munster, analityk firmy Piper Jaffray specjalizujący się w rynku internetowym i cyfrowym Stanów Zjednoczonych i Chin, stwierdził, że Apple we wrześniu prawdopodobnie zaprezentuje nowe modele iPodów oraz laptopa.

Nie są to tylko spekulacje. Analityk twierdzi, że Apple już od trzech lat organizuje w podobnym okresie wydarzenia, podczas których ogłasza swoje nowe projekty. W tym roku raczej nie ma co liczyć na iPhone'a nano ani na MacBooka touch, ale pewne zmiany w laptopach powinny się jednak pojawić.

Munster przewiduje zaanonsowanie przez Apple'a odświeżonych wizualnie i tańszych MacBooków. Możemy też liczyć na ładniejszego MacBooka Pro.

"Trzeba zauważyć, że MacBook ma dokładnie ten sam design co dwa lata temu, kiedy to trafił na rynek. MacBook Pro również wygląda właściwie tak samo, jak podczas swojej premiery 2,5 roku temu. Swoją drogą, również wówczas przypominał PowerBooka G4 sprzed niemal 6 lat." - powiedział Munster.

Analityk oczekuje również, że Apple wprowadzi bardziej pojemne modele iPodów, których cena byłaby bardzo zbliżona do obecnej. Tutaj jednak nie powinno pojawić się żadne rewolucyjne zmiany w wyglądzie produktów. Wyjątkiem jest iPod touch, który może doczekać się redesignu oraz obniżki ceny.

Analityk pokusił się o stwierdzenie, że premiera MacBooka touch nastąpi dopiero w 2010 roku. Wierzy również, że w 2009 na rynek trafi mniejsza wersja Macbooka Air.