Piraci nie przeszkadzają w zarabianiu?

Przedstawiciele koncernów filmowych od miesięcy alarmują, że działalność internetowych piratów rujnuje filmowców - tych opinii nie potwierdzają jednak wyniki finansowe branży. Jak donosi serwis Guardian Unlimited, w ubiegłym roku ogólnoświatowe dochody ze sprzedaży biletów kinowych, filmów na DVD i VHS oraz praw do emisji filmów w telewizji sięgnęły 44 mld USD - czyli o 9% więcej niż w roku 2003.

Według Guardian Unlimited, głównym czynnikiem wpływającym na rekordowe dochody, były gwałtowny wzrost sprzedaży filmów na DVD (o 14% w USA i i aż 46% na całym świecie - w porównaniu z 2003 r). Minimalnie spadły jedynie przychody ze sprzedaży biletów kinowych - o 1%.

Powyższe dane zostały przedstawione przez stowarzyszenie MPAA, które w ostatnich miesiącach wsławiło się m.in pozywaniem internautów, wymieniających się w Internecie plikami filmowymi. Przedstawiciele organizacji twierdzą, że działalność sieci P2P "rujnuje przemysł filmowy" - widać jednak wyraźnie, że tezy tej nie potwierdzają wyniki finansowe branży...

Więcej informacji:

http://www.guardian.co.uk


Zobacz również