Pirackie gry na Playstation 3 za pomocą... telefonu komórkowego

Haker używający pseudonimu Kakaroto udostępnił zmodyfikowaną wersję programu PSGroove, który umożliwia "złamanie" konsoli Playstation 3. Aplikację można uruchomić z poziomu telefonu komórkowego.

Od chwili, gdy w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat pamięci USB, która umożliwia "złamanie" Playstation 3, co kilka dni otrzymujemy kolejne zaskakujące wieści. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o prostszym, a przede wszystkim tańszym sposobie na obchodzenie zabezpieczeń konsoli. Okazuje się, że można to zrobić również za pomocą telefonu komórkowego.

Program hakera Kakaroto działa na dwóch modelach telefonów komórkowych - jeden z nich to Nokia N900, drugi to Palm Pre. Oprogramowanie nastawione jest na wygodę użytkownika - nawet osoba nie interesująca się programowaniem czy elektronicznymi gadżetami będzie w stanie "złamać" Playstation 3.

Zobacz również:

  • MosaicLoader - malware wymierzone w pirackie gry

Dzięki Kakaroto wystarczy wgrać oprogramowanie na jeden z dwóch wymienionych modeli telefonów, podłączyć go do konsoli, a następnie uruchomić PS3, grę i aplikację. Można nawet sprawdzić jak takie rozwiązanie prezentuje się na żywo. Autor nowej wersji PSGroove udostępnił nagranie, w którym pokazał jak ona działa:

Sony próbowało walczyć z ludźmi odpowiadającymi za modyfikację PS3 umożliwiającą uruchamianie pirackich kopii gier na tej konsoli - to trzeba firmie przyznać. Starcie z hakerami tym razem okazało się jednak bitwą, której nie da się wygrać.