Pirackie kopie AOL 6.0

America Online próbuje powstrzymać rozpowszechnianie nie autoryzowanej kopii prototypu nowego programu AOL 6.0.

Prawnicy AOL wystosowali pismo do 15-latka, prowadzącego stronę Kenton.org, żądając zaprzestania rozpowszechniania kopii AOL 6.0. pod groźbą podjęcia działań prawnych. "Materiały umieszczone na stronie są własnością AOL i nie mogą być udostępniane publicznie" - ostrzegano w liście. - "Mogłeś otrzymać je tylko od kogoś, kto naruszył umowę o pracę lub włamał się do systemu AOL". "Nie jestem pewien, co powinienem zrobić" - powiedział nastolatek w wywiadzie. Odmówił jednocześnie wyjaśnienia, w jaki sposób wszedł w posiadanie materiałów AOL.

Przeciek nastąpił w 3 miesiące po wprowadzeniu na rynek wersji 5.0 programu. Wersja 6.0 (kryptonim K2) ma zawierać kosmetyczne poprawki paska narzędzi, poprawione przesyłanie wiadomości i inne ułatwienia dla początkujących użytkowników. Program może się jeszcze zmienić, gdyż prace nad nim trwają. "Minie jeszcze dużo czasu, zanim AOL 6.0 będzie ogólnodostępny" - twierdzą przedstawiciele AOL, dodając: "Wciąż ulepszamy nasz produkt".

Pracownicy AOL będą mogli instalować program od 1 lutego. Komercyjne testy zaplanowano na maj 2000 r., wprowadzenie programu na rynek - w sierpniu. Poprzednia wersja programu, AOL 5.0, po trzech miesiącach sprzedaży jest używana przez ponad 8 mln osób.

Więcej informacji: home.cnet.com