Pirackie kopie Windows 7 również z patchami bezpieczeństwa

Windows cieszy się dużą popularnością wśród tzw. pirackich kopii oprogramowania. Microsoft już od kilku lat usilnie walczy z tym zjawiskiem - z różnym skutkiem. Niedawno do opinii publicznej wyciekły informacje jakoby pirackie wersje następcy Visty nie będą umożliwiać aplikacji patchy bezpieczeństwa. Oficjalne stanowisko Microsoftu: nie, tak się nie stanie!

Walka Microsoftu z piractwem rozpoczęła się na dobre wraz z publikacją narzędzia Windows Genuine Advantage, które w założeniu ma pomóc ustalić użytkownikowi, czy dysponuje oryginalną kopią systemu Microsoftu, głównie Windows XP. Jeśli proces tez zakończy się powodzeniem, to następnie można uzyskać dostęp do wielu benefitów, m.in. dodatkowych aktualizacji przeznaczonych tylko dla klientów legalnych kopii Windows. Legalność systemu można sprawdzić zawsze pod adresem: www.microsoft.com/genuine.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl

Poprawki bezpieczeństwa zawsze były dystrybuowane (z użyciem aktualizacji automatycznych) do wszystkich wersji systemu, również tych pirackich. Paul Cooke z Microsoftu twierdzi, że nie zmieni się to w Windows 7 i dodaje, że zapewnienie systemom bezpieczeństwa zależy przede wszystkim od najnowszych poprawek łatających wykryte w oprogramowaniu luki. Co innego dodatkowe patche, które m.in. rozszerzają możliwości systemu o nowe funkcje. Ich pobranie nadal wymagać będzie sprawdzenia autentyczności systemu z wykorzystaniem mechanizmu WGA.

Pirackie kopie Windows 7 również z patchami bezpieczeństwa

Dostęp do dodatków dla systemu nadal wymagać będzie sprawdzenia autentyczności

Przypominamy, że już 5 maja będzie miała miejsce publiczna premiera Windows 7 RC.