Pirackie transmisje meczy online będą automatycznie blokowane

Streaming Piracy Prevention to narzędzie mające na celu automatyczne blokowanie pirackich retransmisji online (mecze, gale bokserskie i inne tego typu wydarzenia).

W sieci można znaleźć wiele stron pozwalających na oglądanie nielegalnych transmisji treści kodowanych przez różne stacje (przede wszystkim widowisk sportowych). Firmy Cisco i Friend MTS (FMTS) opracowały narzędzie, które może zapobiec tego typu praktykom. Mowa tutaj o usłudze o nazwie Streaming Piracy Prevention (SPP), która dzięki odpowiedniemu algorytmowi będzie w stanie śledzić na bieżąco strumienie wideo znajdujące się w otwartym internecie i sprawdzając czy pochodzą z autoryzowanych serwerów (identyfikacja poprzez zawarte w nich "znaki wodne") wykrywać te pirackie automatycznie odcinając od nich internautów.

Mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniem, które teoretycznie na papierze może być znacznie bardziej skuteczne niż dotychczas stosowane metody polegające na namierzaniu udostępniających transmisje i uruchamianiu całej procedury mającej zapobiec ich działalności. W jego szerokim wdrożeniu z pewnością przeszkadzać będą jednak przepisy obowiązujące w niektórych krajach. Ponadto przed twórcami SPP stoi duże wyzwanie w postaci zapewnienia, aby technologia ta nie popełniała błędów.