Piractwo przyczyną upadku twórców Titan Quest

Szef firmy THQ postanowił się wypowiedzieć w sprawie zamknięcia studia deweloperskiego Iron Lore. Według niego twórcy Titan Quest musieli pożegnać się z biznesem ze względu na piractwo.

Michael Fitch, prezes THQ, nie oszczędza cierpkich słów pod adresem użytkowników PCtów. Jego wypowiedzi są związane z zamknięciem studia Iron Lore, twórcy Titan Quest. Według Fitcha największą odpowiedzialność ponoszą za to piraci i ich klienci.

Piractwo przyczyną upadku twórców Titan Quest

Titan Quest znalazł się w sieci jeszcze przed premierą. Owa wersja była pełna błędów i praktycznie niegrywalna. W Internecie zdążyła się już jednak rozejść plotka o rzekomej nienajlepszej jakości gry. Nie podkreślała ona, że chodzi o pirackie, przedpremierowe kopie. To już na wstępie niszczyło możliwą sprzedaż tytułu.

Zobacz również:

  • Nie tylko Diablo 2 - najlepsze gry hack'n'slash

Fitch zarzuca także niekompetencje dziennikarzom z branży. Według niego zdarzały się recenzje, które wyraźnie ujawniały podstawowe braki w wiedzy autora na temat gry. Większość z nich dałoby się zniwelować gdyby przed rozpoczęciem oceniania Titan Quest po prostu przeczytać instrukcje.