Piranesi 3

Pojawiła się nowa, trzecia już wersja Piranesi - trójwymiarowego programu malarskiego, pozwalającego na tworzenie fotorealistycznych obrazów na bazie bryłowych modeli stworzonych w programach modelujących.

W nowej edycji programu możliwe jest m.in. utworzenie nowego rysunku bezpośrednio z poziomu Piranesi oraz wykorzystanie dwuwymiarowych rzutów poziomych lub pionowych. Dzięki obsłudze nowych formatów plików możliwe jest także zapisywanie animacji np. w formacie .MOV.

Wszystkie efekty Piranesi są dostępne w widoku panoramicznym. Aplikacja automatycznie dostosowuje elementy sceny, dlatego też rendering sceny panoramicznej jest równie prosty jak rendering zwykłego, płaskiego rysunku. Do pracy z panoramą zostały dodane dwa nowe efekty - liniowe wygaszanie i tekstury sześcienne.

Kosztujący ok. 800 USD Piranesi używa nowego formatu plików .EPP do przechowywania panoram wraz z kanałami koloru, głębokości i materiału. Niektóre programy CAD w tym MicroGDS® firmy Informatix i MicroStation® 8 firmy Bentley, potrafią generować pliki EPP bezpośrednio z trójwymiarowych modeli. Użytkownicy innych programów mogą wykorzystać program Vedute, który obecnie pozwala renderować modele z plików w formatach DXF, 3DS lub MAN do pliku EPP.

Więcej informacji:

http://www.informatix.co.uk


Zobacz również