Pirat "warezowy" skazany na nadzór policyjny

Sąd Federalny Stanów Zjednoczonych skazał Roberta Hardicka na trzy lata nadzoru policyjnego. Hardick przyznał się do łamania zabezpieczeń i rozpowszechniania w sieci programów objętych prawem autorskim. Groziło mu nawet pięć lat więzienia.

Robert Hardick, mieszkaniec Nowego Jorku, miał przed sobą wizję nawet pięciu lat więzienia za łamanie zabezpieczeń i rozpowszechnianie programów objętych prawem autorskim. Oskarżony przyznał się jednak do winy i ostatecznie wyrok został złagodzony - Hardick zostanie jedynie na trzy lata objęty nadzorem policyjnym.

Hardick to jeden z członków pięcioosobowej grupy, która zajmowała się dodawaniem i pobieraniem tysięcy programów ze specjalnych stron chronionych hasłem ("warezów"). Grupa została zatrzymana kilka miesięcy temu.

Hardick przyznał się do winy i oznajmił, że prowadził wareza znanego jako "The Boxer Rebellion". Od czerwca 2002 roku to kwietnia 2003 Hardick zamieścił na serwisie ponad 62 tysiące plików. Pobrał przy tym "jedynie" 310 aplikacji.

Warto dodać, że wśród programów znajdowały się tak specjalistyczne tytuły jak "EnSight Gold 7.4.1" wykorzystywany do analizowania naukowych baz danych.

Inni członkowie grupy czekają na rozprawę. Kilku z nich już przyznało się do winy.


Zobacz również