'Pirat' wyrzucony z Akademii

Władze Amerykańskiej Akademii Filmowej usunęły ze swoich szeregów osobę podejrzewaną o nielegalne udostępnienie w Internecie najnowszych przebojów kinowych. Mimo, iż oficjalnie nie podano jej nazwiska, prawie pewne jest, iż relegowany to aktor Carmine Caridi.

O sprawie Caridi'ego pisaliśmy już kilkakrotnie - aktor, jako jeden z członków Akademii, otrzymał przed kilkoma tygodniami kopie filmów - kandydatów do oscarowych nominacji. Dziwnym zbiegiem okoliczności, filmy te (m.in. "Rzeka Tajemnic" i "Ostatni Samuraj") wkrótce potem pojawiły się w Internecie.

Jak wykazało podjęte przez FBI śledztwo, filmy, które pojawiły się w Sieci skopiowane zostały z nośników przekazanych Caridi'emu - okazało się jednak, że kopie wykonał i rozpowszechniał nie aktor, lecz jego znajomy - niejaki Russell Sprague. Sprague został już zresztą pozwany przez dwie wytwórnie, których firmy udostępnił w Internecie. Carmine Caridi zeznał, że przekazywał mu filmy, tłumaczy jednak, iż sądził, że Sprague jest po prostu miłośnikiem filmów i nie wiedział, że filmy te zostaną "zrippowane" i udostępnione w Internecie.


Zobacz również