Piter. Bitwa bliźniaków - kolejna wizyta w uniwersum Metro 2035

„Piter. Bitwa bliźniaków” to tytuł trzeciej odsłony historii Ubera, czyli cyklu, który osadzony jest w postapokaliptycznym świecie Metro. Książka ujawni szokujące szczegóły na temat głównej postaci.

"Petersburg przed świtem. Trzecia nad ranem. Gdzieś w oddali, na wschodzie, powoli zaczyna się nagrzewać linia horyzontu, niczym wolframowy drucik w żarówce. Przenikają zza niej rude przebłyski i rozpalają powietrze, tak że wygląda, jakby się całe świeciło od środka. Kamienny lew z wyszczerbioną paszczą patrzy na Newę, po kamieniu pełznie pomarańczowe światło. Z pokaleczonej pociskami lwiej głowy zrywa się nieduży ptak… Nie, nie ptak. Ptakojaszczur. Macha skrzydłami i nabiera wysokości. Świst przecinanego powietrza. Tafla wody przesuwa się pod nim z ogromną prędkością…”

Nowa książka Szymuna Wroczka, osadzona w Uniwersum Metro 2035, wyląduje wkrótce w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych. Pierwszy tom cyklu, nazwany po prostu Piter, opowiadał o Iwanie Mierkułowie, dowódcy diggerów z petersburskiej stacji metra Wasilieostrowska. Jednym z jego towarzyszy był przywódca czerwonych skinheadów - Uber. Kontynuacja wyszła dopiero po ośmiu latach i została nazwana Piter. Wojna. Tutaj fabuła skupiała się właśnie na Uberze w trakcie tzw. "wojny wegańskiej". Teraz czas na trzecią pozycję i ujawnienie wszystkich tajemnic.

Piter. Bitwa bliźniaków - kolejna wizyta w uniwersum Metro 2035

Jak zapowiada wydawca, „Piter. Bitwa bliźniaków”, "ujawni o Uberze wszystko... no, może prawie wszystko". Przywódca skinheadów trafia na stację Obwodny Kanał, nad którą pieczę sprawuje smok. Gdy wybucha wojna powiązana z wielkim buntem niewolników, bohater zbiera swój oddział i rusza, aby uratować stację Obuchowo. Jednak jest pewien sekret, który może wszystko odmienić...

Książkę można nabyć już w przedsprzedaży w salonach EMPIK.