Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Podobno w życiu tylko dwie rzeczy są pewne: śmierć i podatki. Dzisiaj zajmiemy się podatkami za 2007 r. Jeśli jesteś osobą fizyczną i nie prowadzisz działalności gospodarczej, możesz skorzystać z kilku programów do szybkiego wypełniania deklaracji podatkowej. Dzienniki rozpoczęły już ofensywę i dołączają do swoich wydań płyty ze specjalnymi programami - lepiej jednak samodzielnie wybrać narzędzie i samodzielnie pobrać je z Internetu. Przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem, aplikacje.

Dlaczego lepiej samemu wybrać program? Po pierwsze, korzystanie z jednego rozwiązania np. przez trzy lata ułatwia wypełnianie zeznania podatkowego, gdyż można zaimportować dane podatnika i małżonka z ubiegłego roku. Po drugie: interfejsy programów nie zmieniają się i jeśli raz wypełnisz PIT, nie będziesz się zastanawiał, gdzie uruchomić różne funkcje potrzebne do sprawdzenia lub wydrukowania deklaracji. Pobranie aplikacji z Internetu gwarantuje aktualność wszystkich modułów. O ile aktualizacje komunikatora lub przeglądarki internetowej narażą komputer i system użytkownika na niebezpieczeństwo, to błędnie przeliczony podatek może zakończyć się w najlepszym wypadku koniecznością wypełnienia deklaracji korygującej.

Deklaracje, ale za darmo

Tylko część programów dostępnych na rynku oferowana jest bezpłatnie. W tym roku wybraliśmy dwa, które chcemy polecić naszym czytelnikom. Nie chcemy przez to powiedzieć, że inne są do niczego, że nie warto ich instalować. Jednak kierowaliśmy się funkcjonalnością i ceną. Wiele z produktów jest płatnych, jednak wcale nie oznacza to, iż są one lepsze od swoich darmowych odpowiedników. W przypadku zastosowań domowych nie są potrzebne zaawansowane moduły zarządzające deklaracjami pracowników czy licencja pozwalająca na komercyjne wykorzystywanie narzędzia.Postanowiliśmy maksymalnie ułatwić wam wybór. Tradycyjny przegląd aplikacji znajdziecie w miesięczniku PC World 04/2008.

Pity 2007

Nie będziemy ukrywać, że z tego programu wielu z nas korzysta od kilku lat przy wypełnianiu pitów. Powód? Banalna obsługa, możliwość dokonywania odliczeń od dochodu, obszerne i intuicyjne objaśnienia a także wiele funkcji ułatwiających wypełnianie deklaracji (jak chociażby baza urzędów skarbowych, import danych z deklaracji za ubiegły rok, częste aktualizacje) oraz długoletnia obecność na rynku. Jesteśmy dumni z tego, że właśnie na łamach PC World w 1998 r. odbyła się premiera tej aplikacji. Po dziesięciu latach program Marcina Konopki jest nadal darmowy i wciąż wspiera organizacje charytatywne. Interfejs niewiele się zmienił, ale już rok temu nie mieliśmy uwag. Wygodny kreator zeznania i objaśnienia poszczególnych formularzy uznajemy za wzorcowe. Jeżeli korzystałeś w zeszłym roku z tej aplikacji wystarczy zainstalować nową wersję, a wszystkie dane podatnika oraz współmałżonka zostaną automatycznie uzupełnione. Przy każdym polu formularza znajduje się odnośnik do broszury informacyjnej, gdzie każdy może sprawdzić przepis ustawy. Niezastąpione jest okienko informujące o błędach w zeznaniu. Dopiero po usunięciu wszystkich problemów można wydrukować formularze i wysłać je pocztą (tak jest szybciej, pewniej i nie trzeba stać w długich kolejkach).

Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Przyjazny kreator zeznania podatkowego

Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Wybór formularzy i załączników też nie stanowi problemu

Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Wspólne rozliczanie się z podatków może być opłacalne

Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Import danych nie stanowi problemu. Widok formularza jest przyjazny.

Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Wszystkie znalezione błędy są natychmiast wyświetlane w formie komunikatu

Pity 2007 - rozliczaj za darmo

Rubryki, w których łatwo coś pomylić posiadają specjalne formularze, które minimalizują ryzyko wpisania błędnych danych

Pobierz plik


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: