Pity 2008 - darmowe rozliczenie z fiskusem

Do końcowego terminu składania w Urzędzie Skarbowym deklaracji podatkowych został niewiele ponad miesiąc. Jak szybko, bezboleśnie i najlepiej za darmo przejść proces wypełniania formularzy? Jeżeli prowadzisz firmę skazany jesteś na księgowego, ręczne wypełnienie deklaracji lub skorzystanie z jednego z wielu płatnych programów specjalistycznych. Osoby nieprowadzące działalności mogą wybrać jedną z całkowicie darmowych aplikacji i w kilka chwil uzyskać prawidłowo wypełniony PIT, gotowy do wydrukowania, podpisania i złożenia w fiskusie. Przedstawiamy najlepsze programy pomocne w rozliczeniu roku podatkowego 2008.

W Internecie znajdziesz szereg programów, gotowych arkuszy Excela czy stron WWW, które przynajmniej teoretycznie pozwolą na przygotowanie poprawnej deklaracji podatkowej. Warto jednak wybrać rozwiązanie sprawdzone i - przede wszystkim - maksymalnie wolne od błędów. Co ciekawe, oferowane często za kilkadziesiąt (lub nawet powyżej stu) złotych aplikacje w wielu aspektach przegrywają z popularnymi "darmówkami". Opisane poniżej programy istnieją na rynku już od kilku lat, co roku pomagając w przygotowaniu druków podatkowych. Na dodatek wszystkie z nich są dla użytku niekomercyjnego dostępne całkowicie za darmo.

PITy 2008

PITy 2008 to doskonała aplikacja do rozliczania deklaracji podatkowych. Jej największa zaleta jest prostota obsługi i wygoda użytkowania. Każde pole oznaczone jest specjalnym znaczkiem, uruchamiającym pomoc dla danej części formularza. Aplikacja pozwala wypełnić formularze PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, 28A, 28B, SSE-R, RA, A, NIP-1 i 3. Program posiada również wiele funkcji ułatwiających prawidłowe wypełnienie formularza. Wśród nich wymienić można między innymi aktualną bazę urzędów skarbowych, bardzo wygodny kreator zeznań podatkowych czy bezpośrednie odnośniki do konkretnych przepisów.

Pity 2008 - darmowe rozliczenie z fiskusem

PITy 2008 - wielokrotnie nagradzany, darmowy program do wypełniania formularzy podatkowych

Aplikacja sprawdza także poprawność zeznania i wyświetla informacje o znalezionych błędach. Osoby korzystające z tej aplikacji w roku ubiegłym mogą także zaimportować dane do edycji 2008. Wystarczy zainstalować nową wersję, a wszystkie dane podatnika oraz współmałżonka zostaną automatycznie uzupełnione.

PITy 2008 to aplikacja bezpłatna dla niekomercyjnego użytku. Licencja pozwala na darmowe skorzystanie z programu osobom wypełniającym zeznania własne, lub bezinteresownie (czyli nieodpłatnie) pomagające w wypełnieniu rozliczeń innych podatników. Jedynym ograniczeniem jest zgoda na podpowiedź programu we wskazaniu wspieranej przez podatnika Organizacji Pożytku Publicznego.