Pity 2010 - pobierz programy do wypełniania zeznań podatkowych

Zbliża się najmniej ulubiony okres w roku podatnika, mianowicie rozliczenie podatkowe za poprzedni rok. Nadchodzi również czas wypełnienia dokumentów określanych mrożącym krew w żyłach, trzyliterowym skrótem - PIT. Zobaczcie jak uniknąć kłopotów korzystając z najnowszego oprogramowania do wypełniania zeznań podatkowych.


Prawidłowo wypełniona deklaracja podatkowa nie wymaga już od jakiegoś czasu wydawania ciężko zarobionych pieniędzy na księgową, czy też księgowego. Nie trzeba już wydawać setek złotych na wyspecjalizowane oprogramowanie, jak bywało jeszcze kilka lat temu. W XXI wieku podatnik może złożyć zeznanie samodzielnie korzystając z jednego z bezpłatnych programów, które policzą wszystko jak należy, i wyeliminują ewentualne błędy rozliczeniowe. Oto nasze propozycje, jak wypełnić deklarację podatkową szybko i skutecznie za pomocą bezpłatnych programów dostępnych w Internecie.

PITy 2010

Jeden z najpopularniejszych programów do rozliczeń podatkowych dostępny całkowicie za darmo, który doczekał się trzynastej już edycji. Można zatem stwierdzić, iż jest to już tradycyjnie ukazujący się program do wypełniania PITów. Pozwala na wypełnienie wszystkich formularzy niezbędnych podczas rozliczenia rocznego, czyli PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28/a, PIT-28/B, PIT/D, PIT-2K, PIT/O, PIT/B, PIT/Z, PIT/ZG oraz PIT/M. Ponadto oddaje do dyspozycji formularze NIP-1 oraz NIP-3 w charakterze zgłoszeń identyfikacyjnych, jak również zgłoszeń aktualizacyjnych. Dostajemy również druki przelewu podatkowego oraz formularze NIP-B, NIP-C, SSE-R, SSE-R/A i SSE/A.

Program jest całkowicie bezpłatny, a jedyny "koszt" jaki ponosimy to przekazanie 1% podatku na jedną ze wskazanych przez twórcę organizacji pożytku publicznego. Trzeba zaznaczyć, że jest to oprogramowanie niekomercyjne, zatem mogą go wykorzystać osoby, które chcą wypełnić własne zeznanie podatkowe, albo mają zamiar bezinteresownie, co przekłada się na bezpłatnie, wypełnić rozliczenia innych podatników.

PITy 2010 charakteryzują się prostotą obsługi, ponadto oferując wiele funkcji, nie tylko ułatwiających wypełnienie formularzy, lecz również zwiększających wygodę i szybkość przebrnięcia przez rozliczenie podatkowe za rok 2010. Aplikacja posiada funkcje sprawdzania błędów i nieścisłości, dzięki czemu nie będziemy skazani na składanie wyjaśnień w Urzędzie Skarbowym. Wśród funkcji ułatwiających poprawne wypełnienie formularzy znalazły się oczywiście te, które znamy z poprzednich wersji programu: aktualna baza urzędów skarbowych łącznie z ich kontami bankowymi; import danych z poprzedniej wersji programu - PITy 2009, bądź Biuro Rachunkowe IPS; import danych z programu Puzzle; możliwość wykonania wydruku na czystych kartkach, bądź formularzach pobranych z Urzędu Skarbowego; wykonywanie automatycznych obliczeń; jak również wysłanie zeznań przez Internet do systemu e-Deklaracje (nie wymagając podpisu kwalifikowanego).

Pobierz PITy 2010.

e-Deklaracje Desktop

Pity 2010 - pobierz programy do wypełniania zeznań podatkowych

e-Deklaracje Desktop

Jest to program stworzony na zlecenie Ministerstwa Finansów. Najnowsza wersja 3.0.5 ma służyć jako narzędzie wspierające obsługę interaktywnych formularzy PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Tak, jak w przypadku poprzedniego wspomnianego programu - PITy 2010 - nie wymaga podpisu kwalifikowanego. Wielką zaletą tej aplikacji jest fakt, iż bezproblemowo funkcjonuje ona na systemach operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS.

Wszystko w tej aplikacji odbywa się na zasadzie aktywnych formularzy, co znaczy, że obsługa programu jest niezmiernie prosta i poradzi sobie z nim każdy podatnik. Co ciekawe właśnie w tej aplikacji mamy możliwość stworzenia profili użytkowników zabezpieczanych hasłem. Dzięki temu możemy korzystać z programu na jednym komputerze wraz z innymi użytkownikami sprzętu, bezpiecznie, bez możliwości przechwycenia naszych danych.

Wypełnienie deklaracji, jak również wysłanie jej do elektronicznego systemu Ministerstwa Finansów - e-Deklaracje - jest niezwykle proste i odbywa się szybko. Dzięki programowi Ministerstwa Finansów otrzymujemy również możliwość monitoringu naszej "przesyłki". A po otrzymaniu potwierdzenia od Urzędu Skarbowego, program generuje Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Nie trzeba chyba wspominać, że jest to kluczowy element, niezbędny do wszelkich późniejszych kontaktów z Urzędem Skarbowym.

W odróżnieniu od programu PITy 2010, e-Deklaracje Desktop pozwalają na wykonanie wyboru jednej z Organizacji Pożytku Publicznego (wszystkich, nie kilku zaproponowanych przez dewelopera oprogramowania), na którą chcemy przekazać 1% podatku.

Pobierz e-Deklaracje Desktop.

e-pity 2010

Pity 2010 - pobierz programy do wypełniania zeznań podatkowych

e-pity 2010

Niezwykle prosty w obsłudze program do wypełniania zeznań podatkowych. Pozwala na wygodne i szybkie wypełnienie deklaracji: PIR-4r, PIT-11, PIT-12, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-40, PIT/B, PIT/D, PIT-2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, jak również NIP-1, NIP-3 oraz EDG-1.

Program e-pity 2010 oferuje możliwość rozliczenia się za pomocą Internetu. Jego głównymi zaletami są niezwykła wręcz wygoda obsługi, jak również prostota interfejsu, z którymi poradzi sobie bez problemu nawet niedoświadczony podatnik. Możemy skorzystać tutaj z dwóch możliwości rozliczenia: za pomocą kreatora, który przeprowadzi nas przez żmudny proces wypełniania deklaracji, oraz w formie aktywnych formularzy, stworzonych specjalnie dla podatników o skomplikowanej sytuacji podatkowej, bądź zaawansowanych użytkowników. W przypadku ewentualnych problemów, użytkownik otrzymuje tutaj możliwość zerknięcia na ściągę, w postaci prawidłowo wypełnionych formularzy, jak również pomoc techniczną gotową do odpowiedzi na wszelkie pytania.

e-pity 2010 są programem dostępnym dla Windows, jednak wersja online dostępna jest na wszelkie możliwe platformy. Jak w poprzednich opisane aplikacje dostajemy możliwość wysłania zeznania podatkowego do systemu Ministerstwa Finansów e-Deklaracje, oraz możliwość przekazania 1% podatku dla dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego.

Bardzo przydatną funkcją, którą otrzymujemy z tym programem jest baza danych urzędów skarbowych, gmin i powiatów, co znacząco może wpłynąć na czas, który będziemy musieli spożytkować na wypełnienie deklaracji za poprzedni rok. Warto zaznaczyć, że program umożliwia zapisanie deklaracji do pliku .PDF, jak również nie zachowuje żadnych danych na serwerach autorów (dodatkowo zabezpieczonych przez protokoły SSL).

Pobierz e-pity 2010.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: