Pixel 4 - chcesz odblokować twarzą? Otwórz oczy!

Posiadacze smartfona Pixel 4 poczuli się zaskoczeni, gdy okazało, że aby użyć funkcji odblokowania twarzy, muszą mieć otwarte oczy. Google już zapowiada łatkę.

Po premierze smartfona Google, czyli Pixel 4, szybko wyszło na jaw, że do użycia funkcji pozwalającej odblokować urządzenia za pomocą twarzy, trzeba koniecznie mieć szeroko otwarte oczy. Nie brzmi to może za ciekawie, ale ma swoje uzasadnienie - funkcja została wprowadzona, aby nie można było odblokować telefonu śpiącego właściciela. Jednak użytkownicy nie doceniają tego rozwiązania i jest ono traktowane jako bug. Dlatego Google zapowiedziało, że pracuje już nad łatką, która umożliwi odblokowywanie smartfona twarzą bez konieczności otwierania oczy.

Pixel 4 - chcesz odblokować twarzą? Otwórz oczy!

W Google Pixel 4 i 4 XL jest w ustawieniach opcja wyłączania otwartych oczu, ale... nie można jej użyć. Poprawka, która ma pojawić się w najbliższym czasie, rozwiąże ten problem. Pozostaje tylko pytanie - czy użytkownicy mają rację, domagając się likwidacji tego rozwiązania? Brak możliwości wyłączenia tej opcji jest krytykowane jako dowód na to, że Google wypuściło na rynek niedopracowany do końca produkt.

Źródło: GSM Arena