Pixel 4a z 5G oraz Pixel 5 - co nowego wiemy o smartfonach od Google?

W związku z pandemią koronawirus premiera taniego Pixel'a na 2020 rok została odroczona. Co wiemy aktualnie o nadchodzących smartfonach Google?

Fani Google na całym świecie od dobrych kilku miesięcy czekają na nowego, taniego smartfona od Google. Od dłuższego czasu wiemy, że Pixel 4a faktycznie pojawi się na rynku, ale premiera została opóźniona w związku z sytuacją na świecie wywołaną wirusem COVID-19.

Render Google Pixel 4a

Render Google Pixel 4a

Na przestrzeni ostatnich miesięcy mieliśmy okazje zapoznać się z wieloma plotkami na temat Pixel'a 4a oraz Pixel'a 5. Niektóre z nich były sprzeczne ze sobą. Od pewnego czasu w sieci zrobiło się cicho na temat nadchodzących smartfonów od Google.

Sprawdzamy, co nowego można dowiedzieć się o Google Pixel 4a oraz Google Pixel 5.

Dylan Roussel z 9to5Google dokładnie przyjrzał się kodowi źródłowemu aplikacji Google Search i natknął się na nazwy kodowe dla całej nadchodzącej linii smartfonów Pixel. W aplikacji pojawiają się nazwy Redfin i Bramble, które odnoszą się do Pixel'a 4a oraz Pixel'a 5.

W kodzie źródłowym aplikacji brakuje informacji na temat większych wersji Pixel 4a XL oraz Pixel 5 XL. Bardzo możliwe, że Google zrezygnowało z ich rozwoju.

Pojawienie się smartfonów z rodziny Pixel w kodzie źródłowym kolejnej aplikacji rozwijanej przez wyszukiwarkowego giganta potwierdza fakt, że smartfony faktycznie zostaną zaprezentowane.

Najnowsze informacje wskazują, że premiera obu urządzeń nastąpi w okolicach października/listopada 2020 roku.

Google Pixel 3a

Google Pixel 3a

Pixel 5 w tym roku zaoferuje nieco słabszy układ Qualcomm Snapdragon 765 zamiast Snapdragona 865/865+, co przełoży się na niższą cenę startową.

Przystępny cenowo Pixel 4a zaoferuje wsparcie dla sieci 5G i będzie napędzany układem Snapdragon 690 5G. Dodatkowo tańszy modele podobnie, jak Pixel 3a (zobacz nasz test) wykonany będzie ze słabszych materiałów wykończeniowych.

Sprawdź, ile kosztuje Google Pixel 3a

Źródło: gizmochina.com