Pixel 5 to nie flagowiec - Google szykuje konkurenta dla iPhone 12

Najnowsze informacje wskazują, że Google Pixel 5 nie jest prawdziwym flagowcem. Wyszukiwarkowy gigant ma bowiem wprowadzić na rynek wyżej pozycjonowanego smartfona konkurującego z Galaxy S20 oraz iPhone 12.

Google Pixel 5 to powrót do korzeni. Wyszukiwarkowy gigant skorzystał ze sprawdzonej receptury stosowanej przed laty podczas produkcji urządzeń z rodziny Nexus. Najnowszy Pixel 5 jest znacznie tańszy od androidowej konkurencji. Niższą cenę osiągnięto poprzez wykorzystanie nieco słabszego procesor Qualcomm Snapdragon 765G zamiast topowego Snapdragona 865/865+.

Google Pixel 5
Źródło: pcworld.com

Google Pixel 5

Źródło: pcworld.com

Pomimo tańszego układu scalonego Pixel 5 nadal posiada bezprzewodowe ładowanie oraz wodoodporną obudowę z certyfikatem IP68.

Wielu osobom nie spodobało się, że najnowszy Pixel 5 nie jest pełnoprawnym konkurentem dla topowych modeli Samsunga, Apple czy Huawei.

W sieci pojawiła się właśnie nowa, niepotwierdzona jeszcze plotka, która zakłada, że Google Pixel 5 jest urządzeniem przejściowym. Wyszukiwarkowy gigant ma bowiem zaprezentować nowego smartfona z potężnym procesorem. Premiera ma odbyć się w okolicach marca 2021 roku. Data ta wskazuje, że w obudowie znajdziemy najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 875, który nie został jeszcze zaprezentowany.

Informacje przekazał Max Weinbach kilkukrotnie podkreślając, że uzyskane przez niego informacje nie są w żaden sposób potwierdzone.

Obecnie ciężko stwierdzić, czy na rynku faktycznie pojawi się nowy Pixel. Z jednej strony Google specjalnie zrezygnowało ze Snapdragona 865 w celu obniżenia ceny, a z drugiej strony produkcja Pixeli jest kwestią czysto wizerunkową, więc Google może pozwolić sobie na wprowadzenie nowej wersji Pixela z wydajniejszym procesorem, aby zaspokoić rozgoryczonych klientów.

Źródło: Twitter, gizchina.com