Pixel 5a żyje i ma się dobrze. Pochwaliło się nim Google na swoim blogu.

Pixel 5a jednak istnieje. Kiedy smartfon pojawi się na rynku? Co nowego o nim wiemy?

Oczekujemy, że w pierwszej połowie roku na rynku pojawi się Pixel 5a - tańsza wersja Pixela 5, który zadebiutował w zeszłym roku. Google właśnie przypadkowo pochwaliło się istnieniem tego urządzenia w jednym z wpisów na oficjalnym blogu.

Google Pixel 5

Google Pixel 5

W piątek Google opublikowało nowy post, który przedstawiał niektóre z ulepszeń w aparatach Pixela 5 oraz Pixela 4a 5G. Zaskakujące jest jednak to, że jedno z umieszczonych zdjęć zostało wykonane przez Pixela 5a, który nie zadebiutował oficjalnie na rynku.

Dane EXIF zdjęcia umieszczonego na platformie Zdjęcia Google zidentyfikowały Pixela 5a. Zdjęcie zostało zrobione 1 października 2020 roku na Tajwanie. Google szybko się zmitygowało i usunęło zdjęcie z sieci, ale ślad po nim pozostał.

Zdjęcie zrobione Pixelem 5a

Zdjęcie zrobione Pixelem 5a

W sieci sugerowano, że Google zaprzestało rozwoju taniego Pixela na 2021 rok, ale najnowsze informacje wskazują, że to nie prawda.

Nadchodzące urządzenie powinno zaoferować procesor Qualcomm Snpadragon 765G oraz modem sieci 5G. Na pokładzie znajdziemy 6,2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ oraz 12 MP aparat główny.

Nadal nie wiemy kiedy urządzenie pojawi się na rynku. Smartfon nie będzie oficjalnie dostępny w sprzedaży w naszym kraju.

Źródło: Gizmochina.com