Pixel 7 Pro zadebiutuje już dziś! Czy będzie mocniejszy niż Galaxy S22 Ultra?

Nowe flagowce marki Google zostaną pokazane podczas dzisiejszej konferencji. Sprawdzamy, co przygotowała dla nas amerykańska firma.


Pixel 7 Pro zadebiutuje już dziś! Czy będzie mocniejszy niż Galaxy S22 Ultra?

Źródło: Twitter / Techdroider

Pixel 7 Pro - Premiera

Seria smartfonów Pixel nie jest zbyt popularna w Polsce, co w dużej mierze spowodowane jest brakiem oficjalnej dystrybucji w naszym kraju, który z jakiegoś powodu został przez Google pominięty. Mimo to, Zeszłoroczne Pixele 6 oraz Pixele 6 Pro możemy bez problemu zakupić w popularnej sieci sklepów Empik.

Już dzisiaj Google pokaże kolejne modele swoich flagowców, o których prezentacji możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta.

Zobacz również:

Pixel 7 Pro - Design

Jednym z najciekawszych elementów w nowych Pixelach 7 Pro będzie ich design. Na pierwszych zdjęciach oraz materiałach wideo urządzenia prezentują się świetnie i - co warto zaznaczyć - zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Wielu użytkownikom smarfonów innych marek może nie przypaść do gustu specyficzna wysepka z aparatami, które znajdują się na poprzecznym wybrzuszeniu. Jest to dość nietypowe rozwiązanie, a większość współczesnych flagowców posiada obiektywy umieszczone wertykalnie lub skupione wokół kamery głównej.

Pixel 7 Pro vs Galaxy S22 Ultra

Porównanie obu urządzeń jest dość problematyczne. Z jednej strony Galaxy S22 Ultra oparty został (w wersji amerykańskiej, którą biorę pod uwagę ze względu na brak oficjalnej dystrybucji Pixela 7 Pro w Polsce) na procesorze Snapdragon 8 Gen 1, który znacznie przewyższa w benchamrkach wyniki jakie uzyskuje chipset z Pixela 7 Pro.

Nie można jednak pominąć prostego faktu - nowe flagowce od Google zostaną oparte na systemie Android, którego autorem jest także marka Google. Oznacza to, że Pixele będą zdecydowanie najlepiej zoptymalizowanymi smartfonami z Androidem, a pod kątem stabilności oraz wydajności powinny przypominać produkty Apple.

Już w zeszłym roku modele 6 i 6 Pro były jednymi z najszybszych telefonów na rynku, pomimo zauważalnych różnic pod kątem podzespołów. Google wyraźnie stawia na nowoczesne algorytmy, które pozwalają na osiągnięcie świetnych wyników pomimo przeciętnych (na tle konkurencji) specyfikacji. Na papierze Galaxy S22 Ultra wygląda znacznie lepiej, jednak aby wydać oficjalny werdykt musimy poczekać na premierę nowego Pixela 7 Pro i sprawdzić jak oba urządzenia prezentują się w bezpośrednim zestawieniu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: