Pixel Fold czy Pixel Notepad? Bez różnicy. Ważne, że będzie tanio!

Wygląda na to, że Google jednak pracuje nad projektem składanego smartfona. Tym razem pojawia się nowa nazwa oraz konkretna cena.

Obraz koncepcyjny Google Pixel Fold/Google Pixel Notepad fot. WaqarKahnTech

W czwartym kwartale 2021 roku miał zadebiutować pierwszy składany smartfon wyprodukowany przez Google chociaż producenci nigdy nie potwierdzili oficjalnie jego istnienia. Informacje przekazane przez DSCC (Disgital Supply Chin Consultants) z połowy listopada 2021 roku wskazują, że Google zaniechało rozwoju swojego składanego smartfona. Według raportu projekt ten został anulowany.

Po zapowiedzi Android 12L wszystko się zmieniło. Według ówczesnych plotek nadchodzący model składanego telefonu, o ile powstawał, miał działać pod kontrolą Androida 12. Wskazywał na to przeciek wychwycony przez spostrzegawczych czytelników w drugiej wersji beta Android 12L. Okazało się, że poza aktualizacją znajdowało się tam coś jeszcze, a mianowicie animacja pokazująca jak włożyć kartę sim do składanego telefonu, którym wydaje się, że jest smartfon Pixel Fold.

Zobacz również:

  • Chrome do natychmiastowej aktualizacji. Dlaczego?
  • Google Pixel Fold: Wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszym składanym telefonie od Google

Dziś dowiadujemy się, że Google Pixel Fold będzie nazywał się raczej Google Pixel Notepad. Co ważniejsze jednak, raport 9to5Google powołuje się na anonimowe, ale wiarygodne źródło, które twierdzi, że cena nowego smartfona firmy Google będzie niższa niż 1799 USD (ponad 7000 zł). Oczywiście, jest to dosyć śmiały szacunek, ale prawdopodobny, biorąc pod uwagę aktualną wartość Samsunga Galaxy Z Fold 3.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: