Pixel Launcher z kolejnym błędem - nakładka usuwa ikony z ekranu

Nakładka od Google potrafi przypadkowo usuwać skróty umieszczone na ekranie głównym. Producent pracuje nad rozwiązaniem.

Końcówka roku 2019 z pewnością nie należała do udanych dla Google. Najpierw pojawiły się problemy dostępnością grudniowych poprawek zabezpieczeń na najnowsze smartfony z linii Pixel, a później okazało się, że producent wysyła klientom Pixele 4 z blokadą SIM-Lock.

Pixel Launcher z kolejnym błędem  - nakładka usuwa ikony z ekranu

Źródło: pcworld.com

Na dodatek grudniowa aktualizacja wprowadzająca najnowsze biuletyny bezpieczeństwa wprowadziła jeden mały, ale za to ogromnie irytujący błąd#. Pixel Launcher, czyli domyślna nakładka na urządzeniach Google Pixel posiada problem z losowo znikającymi ikonami z ekranu głównego.

W ciągu ostatniego miesiąca część użytkowników smartfonów Google Pixel zauważyła, że ich aplikacje przypięte do ekranu głównego znikają z niego. Okazało się, że jest to prawda. Niektóre ikony znikają z niewyjaśnionych przyczyn i nie wracają na swoje miejsce dopóki użytkownik nie przypnie ich ponownie.

Co ciekawe przypadłość jest problemem czysto wizualnym. Szybko okazało się, że znikające ikony faktycznie nadal znajdują się na tym miejscu i mają pod sobą podpis. Gdy użytkownik kliknie w puste miejsce na ekranie, w którym znajdowała się ikona przypiętej tam aplikacji, program uruchomi się tak, jak zawsze. Nadal jest to irytujące, ale większość osób wie, gdzie posiada ulubione aplikacje na ekranie głównym i ich uruchomienie bez ikony nie powinno być trudne.

Nie ma stałej reguły, kiedy ikony aplikacji znikają z ekranu głównego Pixel Launcher. Możliwe, że problem jest powiązany z animacją wysuwania szuflady z aplikacjami, ale to jedynie przypuszczenia.

O istnieniu błędu informują użytkownicy smartfonów Pixel 4, Pixel 3, Pixel 3a oraz Pixel 2 XL. Wszystkie telefony pracują pod kontrolą najnowszego systemu Android 10 wraz z grudniowymi poprawkami zabezpieczeń. Restart urządzenia niestety nie pomaga.

Pixel Launcher z kolejnym błędem  - nakładka usuwa ikony z ekranu

Źródło: 9to5google.com

Problem ze znikającymi aplikacjami w Google Pixel Launcher zostanie prawdopodobnie rozwiązany wraz z kolejną aktualizacją Pixeli, która wprowadzi poprawki zabezpieczeń z 1 stycznia 2020 roku.

Źródło: 9to5google.com