Pixel Watch. Smartwartch do trzech razy sztuka. Czy tym razem się uda?

Najpierw był Android Wear, później Wear OS, a teraz czas na autorski zegarek z Wear OS od Google. Czy Pixel Watch będzie prawdziwym konkurentem dla Apple Watch i Samsung Watch?

Google nie od dziś próbuje swoich sił w urządzeniach ubieranych. Niestety wysiłki wyszukiwarkowego giganta możemy porównać do prób Microsoftu na rynku smartfonów. Inżynierowie z Mountain View zaprojektowali ciekawy system na smartwatche, ale nie przy się on na rynku.

Pixel Watch

Pixel Watch

Android Wear w pewnym momencie został zastąpiony przez Wear OS, Google zakupiło Fitbita, a na rynku pojawiło się kilka nowych, naprawdę ciekawych zegarków. Niestety zabiegi te nie zwiększyły popularności Wear OS na rynku. W sprzedaży smartwatchy nadal króluje Apple ze swoimi zegarkami Apple Watch oraz Samsung z autorskimi urządzeniami opartymi na Tizenie. Nieźle radzi sobie również Huawei. Chińczycy mają autorski system Lite OS, który wkrótce zostanie zastąpiony specjalną wersją Harmony OS.

Zobacz również:

  • Mapy Google bez internetu i inne przydatne funkcje [Aktualizacja 25.07.2021]
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 15.07.2021]

Najnowsze informacje sugerują, że Google trzeci raz spróbuje zawojować rynek urządzeń ubieranych. Jon Prosser przekazał dziś informacje o nadchodzącym zegarku Pixel Watch, który zadebiutuje na rynku razem z kolejną generacją smartfonów od Googl.e

Nowy zegarek będzie flagowym modelem i zaoferuje okrągły ekran, którego brakuje w konkurencyjnych modelach Apple Watch.

Prosser w swoim materiale wideo na YouTube zamieścił rendery nowego zegarka, które zostały oparte na materiałach marketingowych przekazanych mu przez źródła związane z firmą Google. Nowy zegarek ma zaoferować okrągły ekran, bezbramkowy design oraz obracaną koronkę z prawej strony.

Wyświetlacz otrzyma ekran 2.5D oraz kopertę wykonaną z aluminium. Całość sprawia wrażenia bardzo dobre wrażenie, a zegarek wygląda na cieńszy od konkurencyjnego Apple Watch Series 6.

Prosser przekazał, że do wyboru będziemy mieli około 20 opcji pasków. Zegarek otrzyma Wear OS z nowym interfejsem użytkownika zaprojektowany specjalnie dla Pixel Watch.

Zegarek wykorzysta technologie fitness opracowane przez Fitbit.

Źródło: Macrumors.com