Pixel Watch. Smartwartch do trzech razy sztuka. Czy tym razem się uda?

Najpierw był Android Wear, później Wear OS, a teraz czas na autorski zegarek z Wear OS od Google. Czy Pixel Watch będzie prawdziwym konkurentem dla Apple Watch i Samsung Watch?

Google nie od dziś próbuje swoich sił w urządzeniach ubieranych. Niestety wysiłki wyszukiwarkowego giganta możemy porównać do prób Microsoftu na rynku smartfonów. Inżynierowie z Mountain View zaprojektowali ciekawy system na smartwatche, ale nie przy się on na rynku.

Pixel Watch

Pixel Watch

Android Wear w pewnym momencie został zastąpiony przez Wear OS, Google zakupiło Fitbita, a na rynku pojawiło się kilka nowych, naprawdę ciekawych zegarków. Niestety zabiegi te nie zwiększyły popularności Wear OS na rynku. W sprzedaży smartwatchy nadal króluje Apple ze swoimi zegarkami Apple Watch oraz Samsung z autorskimi urządzeniami opartymi na Tizenie. Nieźle radzi sobie również Huawei. Chińczycy mają autorski system Lite OS, który wkrótce zostanie zastąpiony specjalną wersją Harmony OS.

Najnowsze informacje sugerują, że Google trzeci raz spróbuje zawojować rynek urządzeń ubieranych. Jon Prosser przekazał dziś informacje o nadchodzącym zegarku Pixel Watch, który zadebiutuje na rynku razem z kolejną generacją smartfonów od Googl.e

Nowy zegarek będzie flagowym modelem i zaoferuje okrągły ekran, którego brakuje w konkurencyjnych modelach Apple Watch.

Prosser w swoim materiale wideo na YouTube zamieścił rendery nowego zegarka, które zostały oparte na materiałach marketingowych przekazanych mu przez źródła związane z firmą Google. Nowy zegarek ma zaoferować okrągły ekran, bezbramkowy design oraz obracaną koronkę z prawej strony.

Wyświetlacz otrzyma ekran 2.5D oraz kopertę wykonaną z aluminium. Całość sprawia wrażenia bardzo dobre wrażenie, a zegarek wygląda na cieńszy od konkurencyjnego Apple Watch Series 6.

Prosser przekazał, że do wyboru będziemy mieli około 20 opcji pasków. Zegarek otrzyma Wear OS z nowym interfejsem użytkownika zaprojektowany specjalnie dla Pixel Watch.

Zegarek wykorzysta technologie fitness opracowane przez Fitbit.

Źródło: Macrumors.com