Pixele o dodatnim ładunku

Philips opracował w swoich laboratoriach badawczych nowy system wyświetlania obrazu. Technologia Pixel Plus pozwala osiągnąć niespotykaną ostrość, rozdzielczość i głębię wyświetlania.

Philips opracował w swoich laboratoriach badawczych nowy system wyświetlania obrazu. Technologia Pixel Plus pozwala osiągnąć niespotykaną ostrość, rozdzielczość i głębię wyświetlania. Układy te podwajają standardową rozdzielczość poziomą i zwiększają rozdzielczość pionową o 30 procent.

Przetworzony obraz poddawany jest kompensacji i korekcji ruchu, dzięki czemu efekt zastosowania nowej technologii jest najlepiej widoczny w czasie wyświetlania dynamicznych scen akcji. Zwiększenie rozdzielczości pionowej pozwala na wyeliminowanie linii obrazowych widocznych przy standardzie PAL.

Technologia Pixel Plus została wprowadzona w nowej serii telewizorów Matchline, wyposażonych w 28-, 32- i 36-calowe całkowicie płaskie kineskopy.

Na dzień dzisiejszy w ofercie znajdą się odbiorniki 28/32/36PW9527 i 32/36PW9767. Wszystkie są standardowo wyposażone w układ 100 Hz wyświetlania obrazu oraz w dźwięk dekodowany przez procesor Dolby Digital. Sygnał dźwiękowy wysterowujący tylne satelity doprowadzony jest do nich bezprzewodowo za pomocą fali radiowej. W okresie letnim zapowiadana jest produkcja tańszych urządzeń, w których analogowy dźwięk będzie obrabiany w dekoderach Dolby Pro Logic. Wszystkie wprowadzone do sprzedaży odbiorniki będą się różniły od obecnie sprzedawanych nowym wyrafinowanym wyglądem. Dokładną kontrolę nad wszystkimi ustawieniami sprawuje menu obrazowe, w którym wśród nowych funkcji znalazła się prezentacja działania technologii Pixel Plus. Program ten dzieli kineskop na dwie części, dzięki czemu można w bezpośredni sposób porównać obraz uzyskany z zastosowaniem najnowszych układów do jakości uzyskiwanej obecnie na standardowych 100 Hz odbiornikach.


Zobacz również