Pl@netą do ZUS-u

Fortis Bank Polska SA uzupełnił ofertę w zakresie usług bankowości intenetowej.

Fortis Bank Polska SA uzupełnił ofertę usług bankowości intenetowej. Za pomocą systemu o nazwie Pl@net klienci banku mogą teraz przesyłać za pośrednictwem Internetu także składki na konta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory możliwość dokonywania przelewów z tytułu składek ZUS za pomocą narzędzi internetowych oferowały banki Pekao S.A. i WBK S.A. Kolejne modyfikacje w ofercie Fortis Banku to m.in. odwołanie zlecenia przelewu (również składki ZUS) w dniu jego realizacji. Wcześniej możliwe to było najpóźniej w dniu poprzedzającym datę realizacji zlecenia.

Bezpieczeństwo systemu Pl@net gwarantują rozwiązania sprzętowe i programowe firewall. Dzięki użyciu certyfikatów (wydanych przez VeriSign) możliwe stało się zastosowanie protokołu SSL 3.0 (Secure Sockets Layer), który gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Wszystkie przesyłane dane są szyfrowane, a do zestawienia połączenia wykorzystywana jest technologia kryptografii niesymetrycznej (para kluczy prywatny - publiczny o długości 1024 bity). Bezpieczeństwo transmisji zapewnia zaawansowana technologia kryptografii symetrycznej - stosowany jest klucz sesyjny (jednorazowy dla danej sesji) o długości 128 bitów. Operacji na danym koncie mogą dokonywać jedynie użytkownicy, którzy mają certyfikaty wydane przez Fortis Bank.

Klienci indywidualni korzystają z systemu bezpłatnie, natomiast klienci instytucjonalni mogą korzystać z systemu za niewielką miesięczną opłatą. Wymagany jest komputer klasy PC, podłączony do Internetu i przeglądarka internetowa Microsoft Internet Explorer w wersji 5.0 lub wyższej albo Netscape Navigator w wersji 4.6 lub wyższej.

Więcej informacji: www.fortisbank.pl


Zobacz również