Płacą programistom za... rozmowę kwalifikacyjną

Dziś rusza nietypowa kampania rekrutacyjna firmy Wisdom (należącej do holenderskiego koncernu teleinformatycznego Ordina N.V.). Wisdom zamierza zatrudnić polskich programistów - nietypowość owej kampanii polega na tym, iż firma będzie płacić kandydatom 20 zł za każdą minutę rozmowy kwalifikacyjnej, i to niezależnie od jej rezultatu.

"Chcemy zatrudnić polskich programistów, bo są dobrze wykształconymi fachowcami. Podjęliśmy tę decyzję także dlatego, że polska i holenderska kultura są do siebie podobne. Poza tym nasze biuro w Groningen znajduje się blisko granicy Niemiec, więc tym samym niedaleko Polski" - mówi René Schoenmakers, dyrektor zarządzający firmy Wisdom.

Warto wspomnieć, iż wcześniej podobną kampanię firma przeprowadziła w Holandii - jak informują jej przedstawiciele, projekt ten był ogromnym sukcesem (w pierwszym tygodniu kampanii jego stronę internetową odwiedziło aż 40 tys. użytkowników). Decyzja o uruchomieniu podobnej akcji w Polsce związana jest z planami otwarcia holenderskiego rynku pracy na pracowników z Polski (nastąpi to prawdopodobnie 1 czerwca 2007). Firma poszukuje głównie programistów Java oraz MS .Net.

Więcej informacji znaleźć można na stroniehttp://www.paidjobinterview.pl . Przedstawiciele firmy informują, iż osoby starające się o prace w Wisdom powinny wykształcenie wyższe techniczne, co najmniej 3-letnie doświadczenie i biegle znać język angielski. Ostateczny termin składania dokumentów mija 9 kwietnia, zaś rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 21-22 kwietnia w Warszawie.