Plan zajęć dla ucznia lub studenta z Android Market

Smartfony mają za zadanie ułatwiać życie, w tym także przy codziennych czynnościach. Dla wielu uczniów i studentów nieocenioną pomocą może być aplikacja, w której w prosty sposób będą mogli wpisać swój plan zajęć i wyświetlić go w formie widżetu na pulpicie.


Polecamy:

Chcesz wiedzieć jak radzić sobie z problemami w Android Market?

Plan lekcji

Program Plan Lekcji obecna jest w Android Market. Chociaż jest sporo aplikacji tego typu, ale ta konkretna jest tworem polskiego programisty, dlatego zdecydowaliśmy się jej przyjrzeć. Umożliwia dokładnie to, co sugeruje nazwa i czego można byłoby po niej oczekiwać - przygotowanie planu zajęć, zarówno dla ucznia jak i studenta. Co prawda telefony z Androidem oferują bardzo sprawnie działającą synchronizację z kalendarzem Google, ale ułożenie w nim planu lekcji jest dużo cięższe niż w specjalnej, dedykowanej tylko do tego aplikacji.

Korzystanie z planu

Po wybraniu w opcjach dni, w które się uczymy wita nas pusty ekran gdzie możemy zmieniać nieuzupełnione dni tygodnia. Ale pod klawiszem systemowym “menu" ukryte jest kilka dodatkowych zakładek. Pierwszą są “oceny", które umożliwią nam prowadzenie podręcznego dzienniczka.. Zakładka Rozkład godzin pozwala na predefiniowanie godzin lekcyjnych. Możemy także dodać wydarzenia i notatki, eksportować i importować swoje dane oraz modyfikować ustawienia. Same zajęcia i ich godziny możemy dzielić na wykłady, ćwiczenia czy seminaria oraz dodać nazwę wykładowcy. Możemy także podzielić tydzień na tygodnie parzyste i nieparzyste, co z pewnością docenią studenci.

Polecamy:

Zapoznaj się z naszą recenzją Motoroli RAZR

Aplikacja oferuje dwa widżety, jeden wielkości 4x1 wyświetlający najbliższe zajęcia oraz 4x4, który pokazuje plan całego dnia. Miłym bonusem jest wyciszanie dzwonka podczas zajęć, co może być bardzo wygodnym rozwiązaniem gdy uzupełnimy plan w całości.

Minusy aplikacji

Minusem takiego rozwiązania jest niestety brak możliwości synchronizacji tego planu zajęć z komputerem lub tabletem i z tym musimy się pogodzić. Program jest dość toporny i mało konfigurowalny i nie należy liczyć na fajerwerki graficzne. Przykładem nie do końca przemyślanego interfejsu jest wybieranie kolorów przedmiotów - zamiast kilku predefiniowanych musimy... podać kilka wartości liczbowych i ustawić przeźroczystość. Mało to wygodne, ale na szczęście jest podgląd koloru przed zatwierdzeniem. Uwaga! Może być zasłonięty przez niektóre klawiatury. Na szczęście jest to działanie które wykonujemy raz na pół roku, więc można to przeboleć.

Zobacz także:

Sony Tablet S - recenzja

Porównanie aplikacji Gmail na Androida i iOS

Pięć najlepszych przeglądarek na Androida

Ściągnij plan zajęć

Aplikacja przeznaczona jest na smarfony, nie ma specjalnej wersji tabletowej. Uruchamia się jako rozciągnięty program ze smartfona. Plan Lekcji ściągniecie ze sklepu Android Market. A jeśli znacie lepsze alternatywy, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!