Planescape: Torment powróci w eXtra Klasyce

Jedna z najciekawszych gier RPG wszechczasów i dla wielu prawdziwe arcydzieło elektronicznej rozrywki, Planescape Torment, po dłuższym czasie oczekiwania trafi ponownie do sprzedaży. Wznowione wydanie gry ukaże się w serii eXtra Klasyka Gold już 22 maja.

Planescape: Torment to prawdziwa legenda wśród gier RPG. Tytuł powstał w Black Isle Studios, któremu zawdzięczamy m.ib. takie hity jak Fallout, Baldur’s Gate oraz Icewind Dale.

Gra przenosi graczy do jednego z najbardziej oryginalnych światów Dungeons & Dragons, tytułowego Planescape. Bardzo szybko utożsamiamy się z postacią głównego bohatera - Bezimiennego - który utracił pamięć, tożsamość, ale zyskał nieśmiertelność. Chęć wyjaśnienia tajemnicy, którą stawia przed nami fabuła gry, wręcz nie pozwala oderwać się od komputera.

Planescape: Torment to także rewelacyjna polska wersja gry. Emilian Kamiński jako Morte, Adrianna Biedrzyńska w roli Anny, Gabriela Kownacka w roli Nie-Sławy, czy też Wiktor Zborowski jako Vhailor, stworzyli niezapomniane kreacje. Do dziś trudno znaleźć tytuły gier, które postawiły przed zespołami lokalizacyjnymi tyle wyzwań co Torment - do przetłumaczenia było przeszło 800 000 słów.

Tytuł trafi ponownie do sprzedaży już 22 maja. Gra zostanie wydana w serii eXtra Klasyka Gold, w pełnej polskiej wersji językowej i w sugerowanej cenie 29,99 złotych. W pudełku oprócz gry znajdziemy drukowaną instrukcję, poradnik oraz obszerne materiały dodatkowe na płycie: m.in. grafiki, tapety i muzykę.


Zobacz również