Planet Coaster zapowiedziany na E3

Frontier Developments ujawnił nowy tytuł na PC - Planet Coaster, czyli duchowego następcę klasycznych gier z gatunku Tycoon

Planet Coaster jest zupełnie nową grą z gatunku Tycoon, która będzie dostępna na PC w 2016. Planet Coaster będzie grą dla każdego, kto interesuje się twórczym graniem, parkami rozrywki i symulatorami zawierającymi elementy zarządzania. Oferuje niezliczone możliwości na wyrażenie kreatywności gracza, wolność w stworzeniu unikatowego parku, wyrafinowaną rozgrywkę w sferze zarządzania nim, rozemocjonowany tłum zwiedzających oraz połączoną globalną wioskę, gdzie gracze będą mogli podzielić się swoimi projektami z resztą społeczności Planet Coaster.

Planet Coaster zapowiedziany na E3

Frontier posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu gier typu Tycoon i symulatorów parku rozrywki, i jest twórcą wielokrotnie nagradzanego symulatora lotów kosmicznych Elite: Dangerous. Rozwój Elite: Dangerous będzie biegł równolegle z tworzeniem Planet Coaster.

– Gry Tycoon i symulatory parków rozrywki są tak samo częścią Frontiera, jak gry kosmiczne. Planet Coaster łączy nasze umiejętności w sferze produkcji z najnowocześniejszą technologią i przenosi je na gatunek Tycoon, który tak kochamy. Oczekujemy z niecierpliwością na współpracę z kolejną pełną pasji społecznością graczy w trakcie tworzenia Planet Coaster – przyznaje Jonny Watts, dyrektor kreatywny Frontiera.

Planet Coaster został zapowiedziany w styczniu, jako Coaster Park Tycoon. Planet Coaster zostanie wydany w 2016 roku na PC przez Frontier Developments.