Planet9 - nowa platforma esportowa dla graczy

Usługa oferuje granie w drużynach, trenerów oraz masę rywalizacji.


Acer podczas globalnej konferencji prasowej [email protected] przedstawił platformę esportową nowej generacji: Planet9. Obecnie dostępna jest w zamkniętej wersji beta, a otwarta wersja ma się pojawić 30 stycznia 2020 r.

Planet9 - nowa platforma esportowa dla graczy

Planet9 otwiera możliwości związane z esportem dla amatorów i graczy. Dzięki nowej platformie mogą uczyć się od profesjonalistów, poznawać swoje mocne i słabe strony, kontaktować się z innymi graczami należącymi do społeczności platformy i uczestniczyć w zawodach online.

Budowanie zespołu

Fundamentem platformy Planet9 są funkcje społecznościowe: gracze mogą spotykać się i łączyć w zespoły. Mogą też dodawać znajomych, obserwować interesujące osoby i otrzymywać rekomendacje dotyczące partnerów do gry na podstawie już odbytych rozgrywek i umiejętności uzupełniających. Funkcje takie jak czat i dzielenie się taktykami gry pozwalają zespołom na budowanie więzi i uczenie się od siebie nawzajem.

Treningi pozwalające osiągnąć doskonałość

Planet9 oferuje szereg funkcji, dzięki którym użytkownicy są w stanie podnosić poziom swoich umiejętności. Mogą na przykład zaangażować trenera, który udzieli im indywidualnych wskazówek, grać z doświadczonymi graczami czy poświęcać więcej czasu na grę ze znajomymi na podobnym poziomie.

Zaawansowane statystyki gier pozwalają im śledzić swoje osiągnięcia.

Trener: funkcja trenera pozwala użytkownikom platformy uczyć się od profesjonalistów i innych graczy dysponujących wysokim poziomem umiejętności. Przy wyborze idealnego trenera, członkowie społeczności mogą kierować się statystykami rozgrywek, językiem, oceną w rankingu i stawką godzinową. Trenerzy mają wgląd w statystyki rozgrywek danego użytkownika, co pozwala im dostosować trening do jego potrzeb. Dzięki opcjom takim jak udostępnianie ekranu, czat wideo lub głosowy oraz funkcje przesyłania wideo na żądanie (VOD) mogą zaś ponownie odtworzyć te momenty rozgrywki, które wymagają udoskonalenia.

Sesje carry: gracze mogą współpracować z użytkownikami o podobnych zainteresowaniach, aby uczyć się od nich, zdobywając kolejne poziomy w grze i doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności. Możliwość osadzania transmisji na żywo z serwisów Twitch lub YouTube pozwala „gospodarzom” zachęcać swoich fanów i innych graczy do współudziału w sesjach carry (rozgrywkach, w których jeden, zwykle najlepszy gracz „niesie” ze sobą innych członków zespołu).

Statystyki gry: wszystkie statystyki rozgrywek są przedstawione graficznie na atrakcyjnym wizualnie pulpicie. Dane o wygranych, przegranych, zabitych, śmierciach, kupionych przedmiotach, zdobytym złocie itp. są wykorzystywane do łączenia gracza z jak najlepszym trenerem i pozwalają mu doskonalić swoje umiejętności.

Sparingi: Planet9 oferuje ciekawe, pod względem współzawodnictwa, formy ćwiczeń lub walki — razem z klanem (drużyną/zespołem) lub całym plemieniem (składającym się z wielu klanów). Funkcja sparingów klanowych (Clan Scrims) umożliwia rzucanie wyzwań innym klanom, natomiast funkcja wojen plemiennych (Tribe Wars) pozwala plemionom brać udział w cotygodniowych turniejach. Dzięki nim gracze mogą zdobywać bonusy i premie dostępne w ramach platformy Planet9.

Wyzwanie dla zwycięzców

Planet9 umożliwia organizowanie turniejów zarówno w małej, jak w dużej skali, również sponsorowanych lub oficjalnych. Udział w nich pozwala graczom zdobyć rozpoznawalność i nagrody. Podczas meczów czy turniejów platforma łączy graczy o podobnym poziomie umiejętności, współzawodnictwo opiera się więc na sprawiedliwych zasadach. Po osiągnięciu wystarczającej liczby wygranych można je wymienić na prezenty i nagrody.

Gracze, którzy chcą przetestować w zamkniętą wersję beta platformy, mogą rejestrować się na stronie planet9.gg od godz. 13:30 (CEST) 4 września 2019 r.