PlanetSide Arena z datą premiery w Steam Early Access

PlanetSide Arena - kolejna gra z gatunku battle royale, już we wrześniu zadebiutuje na PC-tach w ramach wczesnego dostępu.

Moda na gry z gatunku battle royale nie przemija. Kolejny producent chce powtórzyć sukces Fortnite'a, PUBG czy Apex Legends. Daybreak Game Company - twórcy PlanetSide Arena, ogłosili, że ich produkcja zadebiutuje na platformie Steam już 19 września w fazie wczesnego dostępu.

Na start otrzymamy trzy klasy postaci (Assault, Engineer oraz Medic), pokaźne grono pojazdów oraz dwa główne tryby rywalizacji - Teams i Squads. W pierwszym, dość typowym dla battle royale, gracze rywalizować będą ze sobą w trzyosobowych zespołach. Znacznie ciekawiej prezentuje się tryb Squads, który pozwoli nam utworzyć drużynę składającą się z aż 12 graczy. Jak podkreślają twórcy, podczas każdego starcia na mapie może być nawet 300 graczy.

To jednak dopiero początek, twórcy planują stale rozwijać swoją produkcję. Pod koniec bieżącego roku do gry zawitają nowe bronie i tryby (w tym solowy), nie zabraknie również wydarzeń świątecznych. Na początku przyszłego roku, Daybreak zamierza wprowadzić statki powietrze, nowy system progresji oraz gildie.

Premiera pełnej wersji PlanetSide Arena planowana jest na drugi kwartał 2020 roku. Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. W dniu debiutu możemy liczyć na nowe klasy postaci oraz największy z dostępnych trybów - Massive Clash, który sprawi, że na jednej mapie będzie nawet 1000 graczy.