Planety Małp

Kolekcja klasyki filmu fantastyczno-naukowego "Planeta Małp", złożona z pięciu filmów fabularnych i dokumentu opowiadającego o kulisach produkcji każdej części, zostanie wydana w Polsce 12 grudnia br. Tymczasem w USA wyjdzie na DVD serial "Planeta Małp" i najnowsza produkcja Tima Burtona.

Kolekcję filmów z "Planetą Małp" zapowiedział Imperial na 12 grudnia br. W zestawie znajdziemy pięć produkcji: "Planeta Małp", "W podziemiach Planety Małp", "Ucieczka z Planety Małp", "Podbój Planety Małp", "Bitwa o Planetę Małp" oraz film dokumentalny. Obraz zostanie zapisany w proporcjach 2,35:1 z anamorficznym transferem. Wszystkie dyski z wyjątkiem "W podziemiach Planety Małp" będą nagrane w Dolby Surround. Jest to jedyna płyta w mono. W dodatkach nie znajdziemy nic poza zwiastunami. Interesująco zapowiada się dokument, traktujący o powstawaniu wszystkich części, prowadzony przez Roddy'ego McDowalla, czyli filmowego doktora Corneliusa.

Tymczasem w USA wyjdzie na DVD serial "Planeta Małp", który składa się z 13 epizodów. Ponadto na płycie znajdzie się odcinek, nigdy wcześniej nie pokazywany. Zestaw ten, złożony z 4 płyt, będzie dostępny w cenie 50 USD. Data premiery przypada na 20 listopada, czyli ten sam dzień, w którym zostanie wydana "Planeta Małp" Tima Burtona.


Zobacz również