Planowałeś udział w tych festiwalach? Niestety, nic z tego

Nowe obostrzenia pandemiczne mogą sporo namieszać, m.in. w branży rozrywkowej. Organizator popularnych festiwali muzycznych już złożył skargę, za uniemożliwienie organizacji popularnych imprez.

Choć w miarę postępu procesu szczepień wszystko miało iść ku lepszemu, to nagle pojawił się wariant Delta i wszystko skomplikował. Ze względu na rozprzestrzenianie się nowej mutacji, która już teraz w wielu krajach spowodowała wzrost ilości zakażeń oraz zapowiedzi kolejnej fali pandemii, konieczna była modyfikacja dotychczasowych przepisów. Jednym z krajów, w którym

pandemia, Nowe obostrzenia, nauka, etapy szczepień, holandia, imprezy masowe, branża rozrywkowa, organizatorzy imprez, sąd, festiwal, festiwale muzyczne, wzrost ilości zakażeń, koncerty, COVID-19, Bezpieczeństwo, COVID, Koronawirus, szczepienia, SARS-CoV-2, szczepionka, szczepionka na Covid-19, nowe przepisy, obostrzenia, Medycyna, sektor publiczny

Źródło: 8300/Pixabay

zapowiadano luzowanie obostrzeń, a teraz z kolei zapowiedziano powrót do wcześniejszych restrykcji jest Holandia.

Trzeba przyznać, że do czasu wybuchu pandemii Holandia słynęła nie tylko z tulipanów i kilku „niegrzecznych rozrywek, ale również z organizowanych z dużym rozmachem festiwali muzycznych. Na największe z nich ściągali fani dosłownie z całego świata, a bilety wyprzedawały się często na długo przed samym wydarzeniem. Podobnie miało być także w tym roku.

Zobacz również:

  • FDA zatwierdziła trzecią dawkę szczepionki
  • Niezaszczepieni poniosą konsekwencje w pracy
  • W kierunku Słońca leci kometa większa niż marsjański księżyc

Powrót obostrzeń w Holandii

Stopniowe łagodzenie przepisów sanitarnych, związanych z COVID-19 sprawiło, że po wielomiesięcznym postoju organizatorzy imprez z werwą przystąpili do organizacji tegorocznych. Niestety, od soboty w Holandii ponownie zaczęły obowiązywać przepisy uniemożliwiające zabawę w tak licznym gronie i odwołano masowe imprezy sportowe oraz koncerty, a także zamknięto kluby i dyskoteki. Wzbudziło to ogromny sprzeciw osób odpowiedzialnych za tego typu rozrywkę, a jednym z nich jest firma ID&T, która zapowiedziała wejście na stronę sądową w tej kwestii.

Organizator takich festiwali, jak Mysteryland, Amsterdam Open Air i Milkshake, będzie żądał możliwości przeprowadzenia tych wydarzeń, pomimo panującej sytuacji i obostrzeń. Dyrektor firmy twierdzi, iż branża festiwalowa doskonale radzi sobie w kwestii bezpieczeństwa i odwołanie imprez masowych nie ma sensu.

pandemia, Nowe obostrzenia, nauka, etapy szczepień, holandia, imprezy masowe, branża rozrywkowa, organizatorzy imprez, sąd, festiwal, festiwale muzyczne, wzrost ilości zakażeń, koncerty, COVID-19, Bezpieczeństwo, COVID, Koronawirus, szczepienia, SARS-CoV-2, szczepionka, szczepionka na Covid-19, nowe przepisy, obostrzenia, Medycyna, sektor publiczny

Źródło: Emmanuel Ostrovsky México/Pixabay

Tymczasem, z powodu nowej mutacji o nazwie Delta, Holandia zanotowała właśnie największą liczbę zakażeń SARS-CoV-2 od 25 grudnia 2020 roku. Co więcej, znaczna część z nich dotyczy właśnie osób młodych, które są głównymi uczestnikami masowych festiwali.

Najlepszym przykładem "doskonałego radzenia sobie z bezpieczeństwem w branży rozrywkowej" jest sytuacja zaledwie sprzed kilku dni, kiedy to podczas jednej z dyskotek w Holandii koronawirusem zaraziło się aż 180 osób, z 600 bawiących się w klubie. To całkiem wysoki bilans, jak na jedną noc zabawy.

Sprawdź też:

Covid – pierwszy kraj wpuszczający tylko zaszczepionych

Pfizer i Moderna mogą powodować zapalenie mięśnia sercowego