Planujesz zakup Mac'a? - Rusza promocja Back to School 2019

Apple jak co roku przygotowało specjalną ofertę dla studentów, którzy chcą nabyć komputer Mac. Z promocji mogą skorzystać także ich rodzice.


Apple na co dzień jest firmą, która nie wprowadza promocji, ani nie sprzedaje sprzętu w niższych cenach, niż detaliczne. Firma ma bardzo duży wpływ na cały łańcuch dystrybucyjny i nie pozwala sprzedawcom na wolną rękę sprzedawać produktów w obniżonych cenach. To właśnie dlatego nawet podczas dużych wyprzedaży, gdzie promocji podlega cały asortyment sprzęty od Apple są najczęściej z nich wyłączone.

Pomimo tego rygoru nawet firma taka, jak Apple czasami przygotowuje promocje. Najczęściej dzieje się tak przy okazji otwarcia nowego sklepu. Ponieważ w Polsce Apple nie posiada swoich Apple Store sprzedażą sprzętu z logo nadgryzionego jabłka zajmuję się Apple za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz certyfikowani sprzedawcy (Premium Reseller). Ostatnimi czasy promocję mogliśmy znaleźć w nowo otwartej Galerii Młociny na warszawskich Bielanach.

Zobacz również:

 • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [30.07.2021]
 • Apple przegrało! Nowy Mac Pro nadal z procesorem Intela!
 • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.07.2021]
Planujesz zakup Mac'a? - Rusza promocja Back to School 2019

Często na wszelkiego rodzaju promocjach nabyć możemy starsze modelu urządzeń od Apple. Nie inaczej było podczas otwarcia Galerii Młociny. W obniżonych cenach można było zakupić iPhone'a 7 oraz MacBook'a Air z 2017 roku.

Jest jednak jeden moment w roku, kiedy to wybrane osoby mogą zakupić sprzęt od Apple sporo taniej, niż normalnie.

Mowa oczywiście o corocznej cyklicznej promocji Back to School znanej także jako Witaj szkoło.

Apple Back to School 2019

Planujesz zakup Mac'a? - Rusza promocja Back to School 2019

Promocja Back to School w tym roku rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie, bo już na początku lipca. Co ważne zainteresowani mogą nabyć na niej również najnowsze niedawno zaprezentowane modele - nowego MacBook'a Air 2019 z True Tone oraz MacBook'a Pro z Touch Bar i czterordzeniowym procesorem.

Jeżeli nie możesz zdecydować się, czy wybrać model Air, czy dopłacić do Pro sprawdź nasz poradnik.

Apple Back to School 2019 - Kto może skorzystać?

Apple oferuje specjalny sklep dla sektora edukacyjnego, gdzie możemy zakupić komputery ze zniżką. Zakupu dokonać mogą studenci i osoby przejęte na studia oraz ich rodzice, a także pracownicy instytucji edukacyjnych na wszystkich poziomach kształcenia oraz nauczyciele kształcenia indywidualnego. Apple może wymagać potwierdzenia statusu studenta lub osoby przyjętej na studia. Wystarczy zaświadczenie lub skan legitymacji studenckiej. Co ciekawe w tym roku promocją nie są objęci uczniowie szkół podstawowych, liceów oraz techników.

Prawdopodobnie w sierpniu podobną promocję wprowadzą oficjalni sprzedawcy Apple w swoich sklepach stacjonarnych. W tych promocją zazwyczaj mogą też skorzystać uczniowie szkół podstawowych/średnich oraz ich rodzice.

Oto dokładne informacje z regulaminu Apple:

 • Do osób uprawnionych do zakupów w sklepie Apple Store dla sektora edukacji należą następujący nauczyciele, pozostali pracownicy sektora edukacji, studenci, uczniowie i rodzice:
 • Pracownicy wszelkich instytucji edukacyjnych — do zakupów uprawniony jest każdy pracownik publicznej lub prywatnej instytucji edukacyjnej w Polsce.
 • Studenci uczelni wyższych i uczniowie szkół dla osób z wykształceniem średnim — studenci uczelni wyższych lub uczniowie szkół dla osób z wykształceniem średnim, a także osoby przyjęte na uczelnię lub do takiej szkoły w Polsce.
 • Rodzice studentów uczelni wyższych i uczniów szkół dla osób z wykształceniem średnim — do zakupu są uprawnieni rodzice dokonujący zakupu w imieniu swojego dziecka, które jest studentem publicznej lub prywatnej uczelni lub uczniem publicznej lub prywatnej szkoły dla osób z wykształceniem średnim bądź osobą przyjętą na taką uczelnię lub do takiej szkoły w Polsce.

Do zakupów w sklepie Apple Store dla sektora edukacji nie są uprawnione instytucje, a zakupy w tym sklepie nie mogą być dokonywane w celu odsprzedaży produktów.

Istnieje również ograniczenie ilościowe w dokonywanych zakupach.

Pracownicy naukowo-dydaktyczni, pozostali pracownicy i studenci lub uczniowie dokonujący zakupów w sklepie Apple Store dla sektora edukacji są uprawnieni do zakupu następujących ilości produktów w jednym roku akademickim/szkolnym:

 • Komputer stacjonarny: jeden (1) na rok akademicki/szkolny
 • Mac mini: jeden (1) na rok akademicki/szkolny
 • Notebook: jeden (1) na rok akademicki/szkolny
 • iPad: dwa (2) na rok akademicki/szkolny
 • Oprogramowanie: maksymalnie dwa (2) egzemplarze jednego produktu na rok akademicki/szkolny

Apple Back to School 2019 - Co można kupić?

Planujesz zakup Mac'a? - Rusza promocja Back to School 2019

W tegorocznej edycji Back to School organizowanej przez Apple uprawnieni mogą zakupić komputery Mac, laptopy MacBook oraz tablety iPad.

Oto ceny produktów w promocji:

 • MacBook Air: od 5168,46 zł (normalnie 5499 zł)
 • MacBook Pro: od 6109,41 zł (normalnie 6499 zł)
 • 15 calowy MacBook Pro: od 11039,25 (normalnie 11999 zł)
 • iMac: od 5168,46 zł (normalnie 5499 zł)
 • iMac Pro: od 22559,43 zł (normalnie 23999 zł)
 • iPad Pro: od 3646.95 zł (normalnie 3799 zł)
 • iPad Air: od 2398,50 zł (normalnie 2499 zł)

Jak widać w promocji nie biorą udział najtańsze komputery Mac mini, podstawowy iPad 9,7 z 2018 roku oraz iPad mini 5.

Maksymalna zniżka to nieco ponad 1400 zł w przypadku iMac'a Pro. Obniżki wynoszą mniej niż 10 procent. Najpopularniejsze modele, czyli MacBook Air oraz 13 calowy podstawowy model MacBook'a Pro kosztuję odpowiednio o 330,54 zł i 389,59 zł taniej.

Jak widać powyżej obniżki cen nie są spektakularne, ale Apple do powyższych rabatów dodaje jeszcze cenne gratisy.

Apple Back to School 2019 - Jakie są gratisy?

Decydując się na zakup jakiegokolwiek komputera Mac z wyłączeniem Mac'a mini możemy w gratisie otrzymać słuchawki Beats.

Planujesz zakup Mac'a? - Rusza promocja Back to School 2019

Do wyboru mamy następujące gratisy:

 • Słuchawki bezprzewodowe Beats Studio3 Wireless o wartości 1499 zł w kolorze czarny matowy, biały, niebieski, czerwony, czarny i czerwony oraz szary
 • Słuchawki bezprzewodowe Beats Studio3 Wireless The Beats Skyline Collection o wartości 1499 zł w kolorze krystaliczny błękit, piasek pustyni, nocna czerń oraz szarość nocy
 • Słuchawki bezprzewodowe Beats Solo3 Wireless Beats Club Collection o wartości 898,99 zł w kolorze czerwonym, żółtym, białym oraz granatowym
 • Słuchawki BeatsX o wartości 449 zł w kolorze satynowe srebro lub czarnym

Co ciekawe możemy także zrezygnować z wyboru gratisu. Osoby zainteresowane zakupem mogą również skorzystać z 20 procentowej zniżki na AppleCare Protection Plan, czyli rozszerzoną gwarancję wraz z ubezpieczeniem.