Planujesz zakup iPhone'a na gwiazdkę? Możesz mieć niemały problem

Apple boi się o dostępność swoich produktów w trakcie świąt. Firma zwiększyła produkcję starszych modeli iPhone'a o 20 milionów egzemplarzy.

Apple podobnie, jak inne firmy technologiczne boryka się z problemami produkcyjnymi. Wszystko ze względu na opóźnienia wynikające z pandemii COVID-19 oraz wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli iPhone'a.

iPhone 12 i iPhone 11
Źródło: macworld.com

iPhone 12 i iPhone 11

Źródło: macworld.com

Zapotrzebowanie na sprzęt Apple jest w chwili obecnie większe, niż podaż. Gigant z Cupertino wdraża w życie plan awaryjny, który ma pozwolić uzupełnić braki przed gorącym okresem świąt.

Co roku iPhone jest chętnie wybierany jako dosyć drogi prezent gwiazdowy. Apple zawsze notuje rewelacyjne wyniki sprzedaży w czwartym kwartale roku. Sprzedaż poprawia również wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli w drugiej połowie roku.

Część kupujących nadal czeka na dostawy iPhone'a 12 i 12 Pro. Jutro rozpoczyna się druga tura przedsprzedaży. Zamawiać będzie można iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max. Również w tym wypadku analitycy przewidują problemy z dostępnością.

Okazuje się, że aby uzupełnić braki magazynowe iPhone'ów, Apple postanowiło ograniczyć produkcję tabletów iPad.

Największe problemy stwarza obecnie produkcja iPhone 12 Pro/Pro Max. Wszystko ze względu na obecność LiDARu. Portal Nikkei Asian Review przekazuje, że wszystkie ze względu na ograniczone możliwość produkcyjne LiDARu.

Apple w najbliższym czasie ograniczy produkcję iPad'a o 2 miliony egzemplarzy. Linie produkcyjne zostaną wykorzystane do produkcji nowych modeli iPhone'a.

Dodatkowo Apple poprosiło podwykonawców, aby przygotowali oni ponad 20 milionów dodatkowych egzemplarzy iPhone'a SE, iPhone'a 11 oraz iPhone'a Xr.

Analitycy przewidują, że smartfony z rodziny iPhone 12 rozejdą się w ilości od 75 do 80 milionów egzemplarzy do końca 2020 roku. Dodatkowo iPhone 12 ma szanse stać się najpopularniejszym smartfonem z 5G tego roku.

Portal Nikkei Asia Review donosi, że nadal ogromną popularnością cieszy się iPhone 11 oraz iPhone SE.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: Macrumors.com