Plany Apple na 2014 rok: dwie wersje iPhone'a, iPad Air z Touch ID i tani iMac

Wszystko wskazuje na to, że Apple odświeży w tym roku kilka swoich linii produktowych. Oprócz nowego telefonu iPhone do sprzedaży zapewne trafią też w przeciągu najbliższego pół roku nowe komputery i tablety. Urządzenia nie zostały jeszcze w żaden sposób zapowiedziane, ale już teraz do sieci przedostają się informacje na temat specyfikacji nowych modeli.

W tym roku spodziewamy się premiery wielu nowych produktów Apple. Wedle przewidywań wielu analityków do sprzedaży w tym roku ma trafić iPhone 6 w dwóch rozmiarach, nowy tablet iPad Air 2 z czytnikiem linii papilarnych, tani iMac, czyli komputer typu all-in-one oraz pierwszy ultracienki notebook MacBook Air z ekranem Retina.

Wedle wielu różnych źródeł w tym roku Apple szykuje się po raz kolejny do wydania dwóch telefonów jednocześnie. Nie będą one się jednak różnić detalami i materiałem z jakiego wykonana jest obudowa, tak jak to ma miejsce w przypadku iPhone'a 5s i iPhone'a 5c. Apple ma podobno wypuścić iPhone’a 6 w dwóćh wersjach: 4,7 i 5,5 calowej.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.11.2021]
  • Najlepszy laptop dla studenta 2021/2022
Plany Apple na 2014 rok: dwie wersje iPhone'a, iPad Air z Touch ID i tani iMac

W sieci pojawiają się też spekulacje dotyczące produktów z innych segmentów elektroniki użytkowej. Fani produktów z logo nadgryzionego jabłka liczą na nowego MacBooka Air z ekranem Retina. Takie urządzenie ma podobno zadebiutować w przeciągu najbliższych kilku miesięcy razem z nowym iPadem Air wyposażonym w czytnik linii papilarnych Touch ID. Ofertę ma dopełniać zupełnie nowy iMac, który kierowany ma być do segmentu budżetowego.

Apple od zeszłego roku nie zaprezentowało żadnego nowego produktu, a fani producenta z Cupertino zaczynają się niecierpliwić. Nic dziwnego, że do sieci przed konferencją WWDC 2014, gdzie co roku producent przedstawia ciekawe i przełomowe produkty, przedostaje się coraz więcej plotek na temat produktów firmy Tima Cooka. Są to jednak w większości nieweryfikowalne przecieki, które nie mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.