Płaskie 46 cali od Sony

Firma Sony zaprezentowała nowy telewizor LCD o 46-calowym ekranie i zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży całej serii takich urządzeń.

Firma Sony, jedna z najpoważniejszych firm na rynku klasycznych telewizorów, przygotowuje się do rozszerzenia swojego udziału w segmencie płaskich ekranów. Nowe modele, które trafią do produkcji w tym tygodniu, mają znaleźć się w japońskich sklepach pod koniec tego roku.

Płaskie 46 cali od Sony

Sony Qualia 005

Najnowszy płaski produkt Sony ma 46 cali i nazywa się KDX-46Q005 LCD TV - w skrócie Qualia 005. Panel został wyprodukowany przez Samsung Electronics. Co może bardziej istotne, jest on większy o 1 cal od największego modelu oferowanego przez firmę Sharp. Za 46" Sony będzie trzeba zapłacić około 10 000 USD - porównywalny produkt Sharpa - Aquos 45" - kosztuje po niedawnych obniżkach 7300 USD (warto jednak zauważyć, że Qualia to seria najbardziej ekskluzywnych produktów Sony).

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Qualia 005 jest pierwszym telewizorem, w którym wykorzystano technologię LCD backlight - zdaniem producenta takie rozwiązanie poprawia odwzorowanie kolorów oraz sprawia, że stają się żywsze.

Więcej informacji:

http://www.sonystyle.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: