Platforma Smart TV dla UHD TV Samsunga rozrasta się. UHD TV to jednak nie zawsze lepszy obraz...

Telewizory UHD Samsunga oferują coraz więcej filmów UHD/4K. Długo jednak jeszcze poczekamy na wspierające ten format kanały telewizyjne.

Telewizory UHD coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na polskim rynku. Niestety jeżeli chcielibyśmy kupić takie urządzenie, aby móc oglądać telewizję w znacznie lepszej jakości, nie ma sensu tego robić, ponieważ na kanały telewizyjne w jakości UHD będziemy jeszcze musieli długo poczekać.

Telewizory UHD mogą jednak "rozwinąć skrzydła" w przypadku kinomanów dzięki wspierającym je platformom Smart TV. Chyba najwięcej uwagi temu rozwiązaniu poświęca firma Samsung, która w czerwcu poinformowała o wprowadzeniu do oferty przy współpracy z Strefa VOD, INSYS i Kino Świat aplikacji Strefa VOD UHD oferującej dostęp do wideo na żądanie w jakości UHD/4K. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że jej biblioteka zostanie zaktualizowana:

- od 31 października (2 tygodnie przed premierą w innych polskich serwisach VOD) właściciele telewizorów Samsung UHD będą mogli obejrzeć film Pożądanie

Zobacz również:

  • Recenzja: HP 27f 4K
  • Netflix - Top 10 w Polsce tego tygodnia! [6.09-12.09]
  • TCL przedstawia najnowsze telewizory Mini LED 8K z serii X!

- w grudniu pojawią się kolejne filmy (szczegóły powinniśmy poznać wkrótce), wśród których znajdą się "wyjątkowe tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach, znakomite komedie oraz filmy familijne"

Telewizor UHD - wybierajcie uważnie

Pamiętajcie jednak, że zakup telewizora UHD nie oznacza, że będziecie mogli cieszyć wzrok niezrównanej jakości obrazem. Decydując się na najtańsze modele możecie bowiem poczuć ogromny zawód, gdy podczas oglądania filmu akcji okaże się, że Wasz nowy nabytek radzi sobie gorzej od jakiegokolwiek telewizora Full HD do 1000 zł. Tak, to możliwe. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.