Platforma Steam od Valve pozwoli użytkownikom na tagowanie gier

Od teraz gracze korzystający z platformy Steam będą mogli sami tagować gry. Przypisanie do każdego tytułu własnych targów przez społeczność milionów graczy ma pozwolić na jeszcze łatwiejsze odkrywanie kolejnych tytułów, które spodobają się użytkownikowi aplikacji. Funkcja jest jeszcze w wersji beta, ale mogą z niej skorzystać już teraz wszyscy chętni.

Valve wprowadziło nową funkcję do swojej aplikacji Steam. Od teraz gracze będą mogli znacznie łatwiej wyszukiwać konkretne tytuły. Oprócz mechanizmów przygotowanych przez twórców usługi społeczność sama będzie mogła tagować gry. Pozwoli to na późniejsze wpisanie słów kluczowych w wyszukiwarce aplikacji w celu jeszcze prostszego odkrywania tytułów, które mogą użytkownika zainteresować.

Steam pozwoli na przypisanie oznaczeń w formie tagów do każdej gry. Jest tutaj duża dowolność, dlatego gracz może wpisać do gier z serii Wiedźmin imię bohatera “Geralt”, przy grze zręcznościowej wpisać “Platformówka”, a przy tytułach niesprawiających za dużo trudności można umieścić tag “Łatwa”. Co istotne, tagi grupowane są według języka wybranego przez użytkownika w ustawieniach.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Among Us - gracze wybrali najlepszą mapę!
  • Battlefield - kupując 3 gry zaoszczędzisz 580 zł. Sprawdź, jak to możliwe
Platforma Steam od Valve pozwoli użytkownikom na tagowanie gier

Aplikacja dostępowa Steam pozwalająca na kupowanie i uruchamianie już zakupionych w usłudze gier stale się rozwija. Jej twórcy dodają nowe elementy. Wśród ostatnich nowości warto wymienić chociażby wprowadzenie wirtualnych kart kolekcjonerskich oraz rozwój trybu Big Picture i zapowiedź odtwarzacza muzyki związanego z wydaniem pierwszej publicznej bety opartego o aplikację Steam oraz Linuksa systemu operacyjnego dla graczy o nazwie Steam OS.