Platige Image prezentuje cyberpunkowy film Defect

Polskie studio Platige Image zaprezentowało swoje najnowsze dzieło. Tym razem jest to film utrzymany w cyberpunkowym klimacie - Defect.

Platige Image nie próżnuje, polski zespół niespełna rok temu pokazał nam animację "Koala", a już dziś możemy podziwiać kolejne dzieło zespołu, które wykorzystuje silnik Unreal Engine oraz autorskie technologię firmy - Virtual Production.

Defect, to krótki, niespełna 4,5 minutowym, film który pokazuje nam historię młodej dziewczyny, która nagle przenosi się z dobrze znanej jej rzeczywistości do miasta przyszłości wyraźnie inspirowanego gatunkiem cyberpunk.

Główną rolę w filmie odgrywa Erika Karkuszewska. Za scenariusz i reżyserię odpowiada natomiast Armin Kurasz, który nie mógł się nachwalić możliwości, które oferuje technologia Virtual Production.

Virtual Production daje nam nieograniczone możliwości w kreowaniu filmowego świata. Dzisiaj, w studio w Warszawie, jesteśmy w stanie w krótkim czasie stworzyć film, który dawniej wymagałby długich zdjęć wyjazdowych albo miesięcy postprodukcji. Teraz możemy tworzyć nierzeczywiste miasta, przenosić się w czasie, w odległe zakątki świata lub wszechświata. - Armin Kurasz

Na Virtual Production składa się m.in. tzw. Virtual Set, czyli rozwiązanie przypominające klasyczny greenscreen, z tą różnicą, że za aktorami stoi ściana LED wyświetlająca tła renderowane w czasie rzeczywistym. Wszystko jest perfekcyjnie zsynchronizowane ze specjalną kamerą. Sprawia to, że twórcy mogą nanosić poprawki niemal natychmiast, co znacznie skraca czas jaki potrzebny jest na postprodukcję.

Michał Dąbal, autor zdjęć w Defect, tak opisuje autorską technologię Platige Image:

Praca w wirtualnej scenografii (Virtal Set - przyp.red.) to nieograniczona swoboda m.in. jeśli chodzi o integrację oświetlenia, kolorów, pory dnia, czy przesuwania budynków pod kadr. Możliwości są praktycznie nieograniczone, dlatego bardzo ważne jest ustalenie konkretnych parametrów, tak jakbyśmy pracowali w „zastanej” lokalizacji. - Michał Dąbal

Cóż, możemy być pewni, że jeszcze niejednokrotnie przyjdzie nam usłyszeć o owej technologii i kolejnych dziełach Platige Image. Szczególnie, że przedstawiciele studia ujawnili niedawno, że mają zamiar mocno zainwestować w rynek gier.

Zobacz również: Xbox Series X - zobaczcie jak prezentuje się najdroższy pad w historii gier